پذیرش 183 مقاله درهمایش ملی اطلاعات مكانی(Gis )استان مركزی

پذیرش 183 مقاله درهمایش ملی اطلاعات مكانی(Gis )استان مركزی فیكس سرور: اراك - ایرنا - رئیس دانشگاه صنعتی اراك اظهار داشت: 600 مقاله از سراسر كشور به كمیته علمی همایش ملی اطلاعات مكانی ارسال شد كه 183 مقاله برای ارئه در این همایش انتخاب گردید.


محسن نجفی روز شنبه درجمع اصحاب رسانه اضافه كرد: 24 درصد از مقالات این همایش در زمینه صنعت آب، 62 درصد با مبحث صنعت برق و 14 درصد هم مقالات دانشگاهی هستند.
وی اظهار داشت: همایش ملی اطلاعات مكانی در ایام 22 و 23 آذرماه در اراك برگزار می گردد و پژوهشگران استان مركزی هم با 22 درصد در ارائه مقالات به این همایش ملی مشاركت داشته اند.
رئیس كمیته علمی همایش ملی اطلاعات مكانی اظهار داشت: 110 مقاله پذیرفته شده در این همایش ملی به صورت شفاهی و بقیه به صورت چاپی ارائه خواهند شد.
نجفی اضافه كرد: 60 مقاله راه یافته به این همایش ملی به شكل پوستر و 40 مقاله به صورت شفاهی برای پژوهشگران و محققان ارائه می گردد.
وی، برپایی كارگاه، برگزاری نمایشگاه مقالات، رونمایی از 2 طرح ملی و رونمایی از جایزه دكتر'عباس سحاب' بنیانگذار كارتوگرافی ایران را از دیگر برنامه های تدارك شده برای این همایش ملی در اراك عنوان نمود.
رئیس دانشگاه صنعتی اراك اظهار داشت: مدیرعامل شركت زیمنس و مدیرعامل شركت نپلن هم در این همایش شركت دارند.
نجفی اضافه كرد: با عنایت به رشد روز افزون شبكه های برق، آب و تاسیسات خدمات رسان، مدیریت این شبكه ها با شیوه های سنتی دشوار است و استفاده از فناوری های نوین و سامانه اطلاعات جغرافیایی GIS بعنوان یكی ازبسترهای كارآمد از این فناوری نیازمند برجسته سازی است.
وی اظهار نمود: یكهزار متخصص در این همایش ملی حضور خواهند داشت و 40 كارگاه مورد داوری قرار می گیرد.
رئیس كمیته علمی همایش ملی اطلاعات مكانی اظهار داشت: هفت كارگاه تخصصی به صورت جنبی در این همایش برگزار می گردد كه 2 عنوان آن بین المللی است.
نجفی اضافه كرد: این همایش به دنبال كاربردی كردن فناوری ها در استفاده از انرژی های آب و برق است.
وی اظهار نمود: دولتی موفق است كه داده های مكانی، انسانی و حقوقی خویش را مدیریت كند و بانك هایی كه برپایه این داده ها شكل می گیرند نه تنها توسعه كلان را در نظر دارند بلكه منابع بزرگ ثروت برای كشور به ارمغان می آورند.
رئیس دانشگاه صنعتی اراك اظهار داشت: در این همایش ملی همینطور كارگاهی به صورت عملیاتی در استفاده از جی آی اس در حوزه زلزله از سوی محققان كرمانشاه دایر می گردد.
چهارمین همایش ملی كاربرد سامانه اطلاعات مكانی GIS در مدیریت صنعت آب و برق با رویكرد هم اندیشی و هم افزایی در فعالیت های انجام شده در زمینه جی آی اس از 22 آذرماه به مدت 2 روز به میزبانی صنعت آب و برق استان مركزی برگزار می گردد.
استان مركزی با یك میلیون و 414 هزار نفر جمعیت و 12 شهرستان در قلب ایران قرار دارد.
6991/6013/ خبرنگار: معصومه ابراهیمی***انتشاردهنده: مژگان حیدری


1396/09/19
00:31:28
5.0 / 5
5333
تگهای خبر: فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین