آقای وزیر از اینترنت استارلینک استفاده می کند!

آقای وزیر از اینترنت استارلینک استفاده می کند! به گزارش فیکس سرور، در نظرسنجی که در سایت خبرآنلاین، با مبحث سرعت اینترنت برگزار شد، از شما کاربران خبرآنلاین درخواست کردیم که نظر دهید آیا «با ادعای وزیر ارتباطات در مورد سرعت مناسب اینترنت موافقید؟»؛ در این گزارش به بررسی برخی از پاسخ شما کاربران خبرآنلاین خواهیم پرداخت.


به گزارش خبرگزاری فیکس سرور، وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام نمود که میانگین سرعت اینترنت در کشور ۱۰ مگابیت بر ثانیه است و مقرر است با توسعه شبکه فیبر نوری، این مقدار ۱۰۰برابر شود. حال نظرسنجی که برای کاربران خبرآنلاین برگزار شد، به بررسی این پرسش می پرداخت که آیا سرعت اینترنت شما در حد رقم اعلامی زارع پور است؟
کاربری که نام خویش را فاش نکرد، اعتقاد بر این داشت که مفهوم جهانی اینترنت با آن چه ما در کشور آنرا اینترنت می نامیم متفاوت است؛ این کاربر در نظری نوشت: « اصلا چیزی به معنای اینترنت که دنیا می شناسند ما در ایران نداریم!!!! به صورت مثال بسیاری از سایت های خارجی به هیچ وجه باز نمی شوند. سایت هایی که هیچ مشکل اخلاقی و امنیتی هم ندارند؛ مثل سایت های ورزشی. مگر این که فیلترشکن نصب نماییم. منظور اینست که اول باید در مورد وجود یا عدم وجود اینترنت در کشور نظرسنجی صورت گیرد و سپس در مورد کیفیت و سرعت آن اظهار نظر شود.»
در این میان کاربری با نام «دیوی» نظر خلاقانه ای داشت؛ او نوشت: « سرعت بسیار عالی و فزاینده است. دولت کره جنوبی و آلمان به ایران آمده اند و از زیرساخت کشورمان عکسبرداری کرده اند تا این فناوری بومی را فرا گیرند. فیلترینگ در آمریکا و ژاپن و اروپا و کشورهایی که مدافع حقوق بشر هستند فعال گشته است و ملت آن کشورها به ایران می آیند تا از اینترنت بدون قطعی و بدون فیلتر استفاده نمایند.»
در این میان کاربری اینترنت ایران را با اینترنت dial up مقایسه کرد و نوشت: « سال ۸۱ که dial up بود با چند کیلو بیت بر ثانیه کار میکرد من خیلی خیلی راضی بودم. همیشه پارس آنلاین میخریدم و واقعا راضی بودم هم اکنون اسم مگ میاد تنم میلرزه نمیدونم چرا هیچی باز نمیکند.»
در این میان کاربری برای توصیف سرعت و قیمت اینترنت، از مثال لاک پشت و باد استفاده کرد؛ این کاربر نوشت: « سرعت اینترنت مانند لاک پشت است اما قیمت آن به سرعت باد گران می شود.»
کاربری هم در واکنش به صحبت های وزیر ارتباطات نوشت: « دیبی ها بر کشور حکومت می کنند.»
برخی از کاربران خبرآنلاین هم خواهان پاسخگو شدن وزیر ارتباطات شدند؛ کاربری در این خصوص نوشت: « فقط از ایشان بپرسید شما چند ماه پیش زمان گران شدن اینترنت وعده کیفیت و سرعت بهتر رو دادید. تا هم اکنون فقط پول رو از جیب مردم بیرون کشیدید. می شود بگویید در این چند ماه چه اتفاقی افتاد من میگویم هیچ... فقط دروغ و وعده.»
در این میان برخی از کاربران خبرآنلاین با استفاده از اسپیدتست سرعت اینترنت خویش را در مقابل گفته وزیر ارتباطات اعلا کردند؛ کاربری در این خصوص نوشت: « سرعت اینترنت هم اکنون ۲.۹۳ مگابیت بر ثانیه است.»
برخی از کاربران خبرآنلاین هم واکنش تندی به صحبت های عیسی زارع پور نشان دادند؛ کاربری نوشت: « ظاهراً اقای وزیر از اینترنت استارلینک بهره می برد که از اوضاع آشفته اینترنت در کشور خبر ندارد.»
شما کاربران خبرآنلاین برای درج و یا مطالعه نظرات به این لینک رجوع کنید.
۲۲۷۲۲۷منبع:

1403/02/31
12:46:02
0.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین