توضیح وزیر در مورد گزارش وضعیت اینترنت:

زمان مشخصی وجود ندارد

زمان مشخصی وجود ندارد به گزارش فیکس سرور، وزیر ارتباطات در آخرین اظهارات خود در رابطه با کارگروه رسیدگی به وضعیت اینترنت گفته است که وضعیت این کارگروه باید از دبیر شورایعالی فضای مجازی پیگیری شود اما باید اظهار داشت که در آن، راهکارهای کوتاه، میان و بلندمدت را برای بهبود شبکه پیشنهاد کردیم که بخشی از این راهکار ها پیاده سازی شده است و داشبوردهای جهانی روند بهبود را نشان داده است.


به گزارش فیکس سرور، به نقل از ایسنا، با وجود آنکه در همه دولت ها سعی شده تا اینترنت با سرعت های بالا در اختیار مردم قرار گیرد اما گاهی مردم از کندی سرعت اینترنت اعلام نارضایتی می کنند؛ به شکلی که اوایل تابستان سال قبل رییس جمهور در پی سفرهای استانی خود با برخی گلایه های مردم از این مساله روبه رو شد و بعد از آن دستوری برای حل این مشکل ارائه کرد.
در حقیقت کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طرف رییس جمهور مأمور بررسی این مساله شد تا نتیجه راهکارهای رفع دغدغه مردم تا یک ماه پس از این دستور ارائه نماید. وزیر ارتباطات هم اعلام نمود نمایندگان خودرا به مرکز ملی فضای مجازی معرفی کرده اند و امیدوارند در دوره ی جدید این مرکز از ظرفیتهای خود برای برطرف نمودن مشکلاتی که خارج از اراده وزارت ارتباطات است استفاده نماید.
درباره ی ساز و کار این کارگروه و چگونگی بررسی وضعیت اینترنت توسط کارگروه مذکور گفته شد که ساز و کار بررسی در همان کمیته مشخص خواهد شد. احیانا بصورت نظر سنجی های مستقیم و غیر مستقیم از کسب وکارها و از عموم مردم، گزارش های فنی از مراکز مرتبط در کشور در اپراتورها و وزارت ارتباطات و از طریقی که این کار گروه تشخیص دهد، بطور قطع این گزارش ها تهیه می شود.
البته در آن زمان تاکید شد که زمان مشخصی در مصوبه وجود ندارد اما این کارگروه در حداقل زمان ممکن این گزارش ها را تهیه خواهدنمود و بمحض تهیه شدن در دستور شورای عالی فضای مجازی قرار می گیرد.
حال با گذشت ۹ ماه از دستور رییس جمهور برای پیگیری کندی اینترنت، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ی آخرین وضعیت کارگروه رسیدگی به کندی اینترنت توضیح داد: وضعیت این کارگروه را می توان از دبیر شورای عالی فضای مجازی پیگیری کرد اما باید گفت در آن کارگروه، راهکارهای کوتاه، میان و طولانی مدت را برای بهبود شبکه پیشنهاد کردیم که قسمتی از این راه حل ها پیاده سازی شده است و داشبوردهای جهانی روند بهبود را نشان میدهد که البته با آن چیزی که هدف ماست، هنوز فاصله بسیاری داریم و ان شاءالله وضعیت بهتر می شود.
۵۸۵۸


1403/02/02
15:05:05
0.0 / 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین