اینترنت پرسرعت در فضا

اینترنت پرسرعت در فضا فیکس سرور: طبق اعلام شرکت اسپیس ایکس، نخستین ترمینال لیزری استارلینک در نخستین ایستگاه فضایی تجاری جهان موسوم به Haven-1 فعالیت خواهدنمود.


به گزارش فیکس سرور، شرکت فضایی واست(Vast) مستقر در کالیفرنیا ارتباطی نزدیک با شرکت اسپیس ایکس(SpaceX) دارد. این شرکت ادعا می کند که نخستین ایستگاه فضایی خصوصی جهان به نام هِیوِن-1(Haven-1) را عملیاتی خواهدنمود و این ایستگاه از اینترنت پرسرعت استارلینک بهره خواهد برد.
به نقل از ایسنا، این امر به لطف توافق با شرکت اسپیس ایکس برای پرتاب Haven-1 با موشک «فالکون 9» اسپیس ایکس در سال 2025 محقق می شود.
شرکت واست در بروزرسانی جدید خود اعلام نمود که Haven-1 نخستین ایستگاه فضایی تجاری مجهز به ترمینال لیزری استارلینک خواهد بود که به خدمه آن اینترنت پرسرعت ارائه می دهد، چونکه آنها با سرعت هزاران کیلومتر در ساعت در مدار سیاره ما پرواز می کنند.
تجهیز هیون-1 به اینترنت پرسرعت این قرارداد جدید، روابط میان شرکت واست یا اسپیس ایکس را تقویت می کند. این شرکت چندین عضو سابق شرکت اسپیس ایکس همچون الکس هادسون مدیر ارشد فناوری سابق اسپیس ایکس را در بین کارکنان خود دارد.
مکس هاوت(Max Haot) مدیرعامل واست در اطلاعیه ای مطبوعاتی با اشتیاق در مورد قابلیت هایی که استارلینک در هیون-1 به ارمغان می آورد، صحبت کرد.
وی توضیح داد: اگر نیاز به اتصال اینترنت پرسرعت، کم تأخیر و پیوسته در یک ایستگاه فضایی در مدار در سال 2025 دارید، استارلینک تنها گزینه است. ما انتظار داریم که موقعیت پیشرو در شبکه و فناوری آنها در طول زمان ادامه یابد و شتاب بگیرد، بنا بر این است که هیجان زده هستیم که شانس همکاری با اسپیس ایکس را برای استقرار نخستین اتصال لیزری آنها برای یک ایستگاه فضایی داشته باشیم.
ترمینال لیزری استارلینک متصل به هیون-1 سرعت چند گیگابیتی بر ثانیه و همین طور اتصال با تاخیر کم را برای خدمه آن فراهم می آورد. ضمن این که دوربین های خارجی و ابزارهای علمی نیز از اتصال کم تاخیر بهره مند خواهند شد.
ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) هم اکنون دارای اینترنت پهن باند با سرعت حدودا 600 مگابیت بر ثانیه است، به این معنا که هیون-1 در حوزه اتصال به اینترنت از بزرگترین ایستگاه فضایی جهان پیشی خواهد گرفت.
قابلیت های چشم گیر استارلینک اینترنت استارلینک اسپیس ایکس به مردم روی زمین این امکان را می دهد تا سرعت و اتصال بی نظیری را تجربه کنند. همین طور غیرنظامیان را در مناطق جنگ زده مانند اوکراین به هم متصل کرده است.
استارلینک بتازگی توانایی خودرا در فضا نیز ثابت کرده است. در طول آخرین آزمایش پروازی موشک استارشیپ متعلق به اسپیس ایکس، یک پایانه استارلینک موسوم به IFT-3 فیلم هایی چشم نواز از پرواز استارشیپ ضبط و پخش کرد و حتی زمانی که استارشیپ در ورود مجدد به جو زمین در گلوله ای پلاسمایی غرق شد نیز این ارتباط پایدار ماند.
طبق بیانیه مطبوعاتی شرکت واست، اعضای خدمه هیون-1 می توانند دستگاه های شخصی خودرا بوسیله وای فای به استارلینک متصل کنند. این به آنها امکان دسترسی به اینترنت پرسرعت را در همه زمان ها می دهد و به آنها امکان می دهد ویدئوها را از فضا پخش کنند و بسادگی با افراد روی زمین ارتباط برقرار کنند.


1403/01/26
19:07:19
0.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین