گروکشی ژاپن از ناسا

گروکشی ژاپن از ناسا فیکس سرور: ژاپن در قبال ماه نوردی که برای ناسا می سازد، می خواهد که ناسا فضانوردانش را با خود در ماموریت آرتمیس به ماه ببرد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، بر اساس توافق جدید بین ایالات متحده و ژاپن، نخستین فرد غیرآمریکایی که به زودی بر روی ماه قدم می گذارد، یک فضانورد ژاپنی خواهد بود.
به نقل از اسپیس، جو بایدن رییس جمهور ایالات متحده این هدف را در جریان سفر کیشیدا فومیو نخست وزیر ژاپن به آمریکا در روز گذشته دهم آوریل 2024 اعلام نمود.
بایدن اظهار داشت: روابط علمی و آموزشی بین ژاپن و ایالات متحده تا کره ماه امتداد دارد، جایی که دو فضانورد ژاپنی به ماموریت های آمریکایی آینده می پیوندند و یکی از آنها نخستین غیرآمریکایی خواهد بود که روی ماه فرود می آید.
کیشیدا فومیو نیز اظهار داشت: در نیمه اول دهه 1960، زمانی که من در ایالات متحده بودم، سرآغاز عصر توسعه فضایی در ایالات متحده بود. من یکی از کسانی هستم که در ایالات متحده از این چالش تماشایی در فضا بسیار هیجان زده شده بودم.
وی ادامه داد: حالا تحت برنامه آرتمیس، من از فرود یک فضانورد ژاپنی روی ماه به عنوان نخستین فضانورد غیرآمریکایی استقبال می کنم.
تا به امروز تنها 12 انسان که همگی آمریکایی بوده اند، به عنوان قسمتی از برنامه آپولو ناسا از سال 1969 تا 1972 بر روی ماه فرود آمده اند.
برنامه آرتمیس ایالات متحده بدنبال بازگرداندن فضانوردان به کره ماه در اواخر سال 2025 است و می خواهد نخستین فرود خود روی ماه را در سومین ماموریت آرتمیس در سال 2026 رقم بزند.
خدمه چهار نفره ماموریت آرتمیس 2(Artemis 2) شامل نخستین زن، نخستین فرد رنگین پوست که یک کانادایی است و نخستین غیر آمریکایی خواهد بود که به ماه پرواز می کند.
ترتیبات اجرائی جدید اکتشاف سطح ماه که توسط بیل نلسون مدیر ناسا و ماساهیتو موریاما وزیر آموزش، فرهنگ، ورزش، علم و فناوری ژاپن به امضا رسیده است، مشخص نکرده است که فضانوردان آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن(JAXA) چه ماموریت هایی را در فرود روی ماه تحت برنامه آرتمیس انجام خواهند داد.
نلسون اظهار داشت: ژاپن یک ماه نورد جهت استفاده ناسا توسعه خواهد داد. این ما را به سمت مطالعه سطوحی روی ماه سوق می دهد که قبلا هیچ گاه آنرا مطالعه نکرده ایم، برای اینکه می توانند چندین روز روی سطح ماه بمانند.
آژانس فضایی ژاپن و شرکت تویوتا از سال 2019 در توسعه یک ماه نورد تحت فشار که از فناوری پیل سوختی تویوتا برای تامین انرژی خود استفاده می نماید، همکاری می کنند. این ماه نورد موسوم به لونار کروزر(Lunar Cruiser) که به نام خودرو های لندکروز تویوتا نام گذاری شده است، به عنوان یک وسیله برای سفرهای چند روزه طراحی شده است.
بیل نلسون می گوید: این یک زیستگاه متحرک، یک لابراتوار قمری، یک خانه قمری و یک کاوشگر ماه است. این ماه نورد، مکانی است که فضانوردان می توانند در آن زندگی کنند، کار کنند و در سطح ماه حرکت کنند که منجر به اکتشافات باشکوهی برای همه ما می شود.
ژاپن نه فقط ماه نورد جدید تحت فشار را ارائه خواهد کرد، بلکه آنرا به شکلی طراحی می کند که با یا بدون فضانوردان بر روی سطح ماه قابل استفاده باشد.
ماه نورد «لونار کروزر» که ناسا آنرا به ماه ارسال خواهدنمود و روی آن فرود خواهد آورد، تا سال 2031 جهت استفاده خدمه ماموریت «آرتمیس 7» آماده می شود و سپس در طول 10 سال به ماموریت های بعدی خود می پردازد.
هیروشی یاماکاوا رییس آژانس فضایی ژاپن اظهار داشت: ماه نورد تحت فشار کمکی قدرتمند به معماری کلی آرتمیس خواهد بود، برای اینکه ژاپن و ایالات متحده با شرکای بین المللی و صنعتی در سطح ماه و فراتر از آن پیش می روند. آژانس فضایی ژاپن آماده کمک به ناسا و پیشبرد این امر با تخصص علمی و فناوری ما برای ایجاد حضور پایدار انسان در ماه است.
ماه نورد ژاپنی مقرر است مکمل یک وسیله نقلیه کوچکتر و بدون فشار باشد که حالا توسط سه شرکت آمریکایی به اسامی اینتویتیو ماشینز(Intuitive Machines)، لونار اوت پست(Lunar Outpost) و ونتوری استرولب(Venturi Astrolab) درحال توسعه است که هر کدام بر روی مفاهیم یک وسیله نقلیه زمینی قمری(LTV) جهت استفاده توسط فضانوردان آرتمیس در سفرهای با برد کوتاه تر کار می کنند.
علاوه بر فرود دو فضانورد ژاپنی روی ماه، ناسا و آژانس فضایی ژاپن قبلاً توافق کرده بودند که ناسا یکی از خدمه آژانس فضایی ژاپن را در ازای این که ژاپن سیستم های کنترل محیطی و پشتیبانی از حیات دروازه قمری ناسا را را فراهم آورد و همین طور نیازهای حمل و نقل بار آنرا تقویت کند، به این ایستگاه بفرستد.
آژانس فضایی ژاپن هم اکنون 5 فضانورد فعال به اسامی ساتوشی فوروکاوا، آکیهیکو هوشیده، کیمیا یویی، تاکویا اونیشی و نوریشیگه کانای دارد و در سال 2023، دو فضانورد دیگر به اسامی ماکوتو سووا و آیو یوندا را برای آموزش برای ماموریت های قمری آینده آموزش داد.
بیل نلسون رییس ناسا در آخر اظهار داشت: چه نمایشی بهتر از تحقق وعده مشارکت از جانب رییس جمهور بایدن در خصوص این که آمریکا دیگر به تنهایی روی ماه قدم نخواهد گذاشت.1403/01/24
17:51:04
0.0 / 5
306
تگهای خبر: آموزش , دانش , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین