یكی از مقامات ناسا مطرح كرد

مشکل فضاپیمای وویجر 1 حل می شود

مشکل فضاپیمای وویجر 1 حل می شود به گزارش فیکس سرور، فضاپیمای «وویجر ۱» که داده های آن به تازگی غیر قابل استفاده اعلام شدند، دارای یک نقص کامپیوتری است، اما ناسا نسبت به حل شدن این مشکل خوش بین است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، یکی از مقامات ناسا نسبت به حل شدن مشکل فضاپیمای «وویجر ۱»(Voyager 1) که ماه ها آنرا از انتقال دیتای قابل درک باز داشته، خوش بین است.
به نقل از اسپیس نیوز، «جوزف وستلیک»(Joseph Westlake) مدیر بخش هلیوفیزیک ناسا اظهار داشت که به نظر می آید رفع شدن مشکلات در ارتباط با کامپیوتر در فضاپیمای حدودا ۵۰ ساله وویجر ۱ امکان پذیر باشد. این مشکلات در نوامبر گذشته، کار وویجر را مختل کرد.
وستلیک اظهار داشت: احساس می کنم حالا در راه حل و فصل هستیم. ما در راه درستی هستیم و من معتقدم به نقطه ای خواهیم رسید که وویجر ۱ به فعالیت خود در فضا ادامه دهد.
کنترل کننده های فضاپیما برای نخستین بار در ماه نوامبر متوجه بروز یک مشکل در آن شدند. آنها دریافتند که داده های ارسال شده توسط فضاپیما غیرقابل استفاده هستند. مهندسان به این نتیجه رسیدند که مشکل در ارتباط با کامپیوتر معروف به «سیستم داده های پرواز»(FDS) است. این کامپیوتر، داده ها را از تجهیزات فضاپیما و تله متری آن جمع آوری می کند.
بیشتر بخوانید:
«وویجر ۱» کار می کند اما نتیجه کارش به زمین نمی رسد
ناسا در روز ۱۳ مارس، پیشرفت خویش را در تعمیر FDS اعلام نمود. در آن زمان، یک فرمان به وویجر مخابره شد و فضاپیما با ارسال یک بازخوانی از حافظه خود پاسخ داد. آژانس در آن زمان اظهار داشت که جهت کمک به شناسایی مشکل، آن بازخوانی را با بازخوانی های ارسال شده قبل از بروز مشکل مقایسه خواهد نمود.
وستلیک اظهار داشت که به نظر می آید مشکل در ارتباط با یک واحد خراب شده در حافظه فضاپیما باشد. وی ادامه داد: این قسمت از حافظه خراب است و مهندسان به دنبال راهی برای حل کردن این مشکل هستند.
وستلیک تخمین نزد که چقدر طول می کشد تا این تغییرات نرم افزاری انجام شوند. ناسا در جدید ترین بیانیه خود در مورد وویجر ۱ اظهار داشت که استفاده کردن از حافظه بازخوانی FDS برای ابداع یک چاره بالقوه و کوشش برای عملی کردن آن زمان خواهد برد.



1403/01/10
14:54:09
0.0 / 5
174
تگهای خبر: كامپیوتر , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین