اینترنت ماهواره ای استارلینک جهان را به خطر انداخت

اینترنت ماهواره ای استارلینک جهان را به خطر انداخت به گزارش فیکس سرور، صورت فلکی عظیم ماهواره های استارلینک اسپیس ایکس تابحال با نگرانی های متفاوتی از جانب کارشناسان روبرو شده است. در گزارش های قبلی به نگرانی های در ارتباط با زباله های فضایی و حتی مسدودکردن قابلیت رصد ستاره ها اشاره شده بود و حالا در تحقیق جدیدی، به سوختن ماهواره های استارلینک در جو و تاثیر احتمالی آن بر میدان مغناطیسی زمین اشاره شده است.


به گزارش فیکس سرور، طبق ادعای برخی دانشمندان، همان گونه که ماهواره های استارلینک و سایر ماهواره ها در جو زمین می سوزند، «غبار مغناطیسی» آنها می تواند جو سیاره ما را آلوده کند و این امر سبب تضعیف میدان مغناطیسی زمین (که از سیاره ما در مقابل تشعشعات خطرناک کیهانی محافظت می کند) می شود.
«سیرا سولتر-هانت» از دانشگاه ایسلند، نویسنده این مطالعه است که البته هنوز همتاداوری نشده. او می گوید: «از تمام چیزهایی که پیدا کرده ام شوکه شده ام و هیچ کس این مورد را بررسی نکرده است. فکر می کنم [این موضوع] واقعاً بسیار نگران کننده است.»
نحوه تاثیر ماهواره ها بر میدان مغناطیسی زمین سولتر-هانت تخمین می زند که این احتمال وجود داشته باشد که مقدار ذرات فلزی جو زمین از آغاز عصر ماجراجویی های فضا تابحال یک میلیون برابر شده باشد. او می گوید با پرتاب کردن ماهواره های تجاری بیشتر و سوزاندان آنها در جو در دهه های آینده، این آمار می تواند به یک میلیارد برابر هم برسد و بیشتر غبارهای ماهواره های مرده در ناحیه بالایی جو به نام «یونوسفر» که نزدیک به 650 کیلومتر با زمین فاصله دارد، جمع می شود و «احتمالاً برای همیشه در آنجا باقی خواهد ماند.»
این امر می تواند یک «شبکه رسانای کامل در اطراف سیاره ما» تشکیل دهد که اگر بار الکتریکی داشته باشد، میدان مغناطیسی محافظ ما در امتداد یونوسفر را مسدود خواهد نمود. او توضیح می دهد که در «شدیدترین حالت»، لبه های بیرونی جو ما که دیگر کاملا توسط میدان مغناطیسی محافظت نمی گردد، توسط تشعشعات شدید فضا طی قرن های آینده از بین می رود.
نتایج این مطالعه نگران کننده درحالی انتشار یافته که اسپیس ایکس تابحال نزدیک به 6000 ماهواره پرتاب کرده است و آمازون می خواهد با استقرار بیشتر از 3200 ماهواره به رقابت با آن بپردازد.
۵۸۵۸منبع:

1403/01/03
20:42:06
0.0 / 5
197
تگهای خبر: اینترنت , دانش , دانشگاه , سرور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین