در یك مطالعه جدید بررسی شد

پیشنهاد جایگزینی زنگ موسیقایی بجای هشدارهای کشنده در بیمارستان ها

پیشنهاد جایگزینی زنگ موسیقایی بجای هشدارهای کشنده در بیمارستان ها فیکس سرور: تحقیقات جدید جایگزین های موسیقایی را برای زنگ هشدار دستگاه های بیمارستان پیشنهاد کرده اند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، اداره غذا و داروی ایالات متحده ۵۶۶ مورد مرگ ناشی از زنگ هشدار را بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ گزارش کرده است.
به نقل از آی ای، واحدهای مراقبت ویژه(ICU) محیط های آرامی نیستند. تنش گاهی در این بخش ها بالا می گیرد، گاهی صدای شادی و گاهی صدای غم و اندوه بلند می شود و صدای بوق منظم دستگاه های مختلف در فضا پخش می شود.
مطالعه ای که بتازگی انتشار یافته است، درکی در مورد صدای بوق بیمارستانی ارایه داده است. بگفته نویسندگان، کارکنان بیمارستان در هر شیفت کاری در معرض ۱۰۰۰ زنگ هشدار قرار می گیرند که منجر به پدیده ای به نام «خستگی زنگ هشدار» می شود.
نویسندگان استدلال می کنند که این پدیده می تواند به از دست رفتن جان صدها نفر منجر شود. تیم تحقیقاتی دریافتند که تنها ۱۵ درصد از همه زنگ های هشداری که در محیط های بخش مراقبت های ویژه شنیده می شوند، به موارد بالینی مربوط بوده اند.
مشاهده شده است که بیشتر موارد، هشدار آستانه ای بوده اند و ۴۵ درصد مربوط به فشار خون شریانی بوده است. سایر هشدارها اغلب کارمندان پزشکی را تحت تأثیر قرار می دهند و آنها را در کوشش برای تشخیص سیگنال های مهم از هرج و مرج اطراف درگیر می کنند. بر اساس گزارش نیواطلس، سازمان غذا و داروی ایالات متحده ۵۶۶ مورد مرگ ناشی از هشدار را بین سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۰ گزارش کرده است.

یک راهکار هماهنگ
دو تن از نویسندگان این مطالعه، جوزف شلزینگر(Joseph Schlesinger) از مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت در ایالات متحده و مایکل شوتز(Michael Schutz) از دانشگاه مک مستر، کانادا، به بررسی رویکرد های غیر متعارف برای طراحی هشدار پرداختند.
بگفته نیو اطلس، اهمیت هشدارهای بالینی موجب شد تا تولیدکنندگان، استانداردهای جهانی را که برای اطمینان از ثبات تنظیم شده اند، رعایت نمایند. با این وجود، این ثبات همین طور به این معنا بود که خیلی از هشدارها شبیه به هم در در نظر انسان به صدا درمی آمدند.
پژوهشگران صداهای جایگزین را موثرتر از صداهای یکنواخت معمولی تشخیص دادند. این صداهای جایگزین شامل اصوات کوبه ای است که با انتشار کوتاه انرژی با فرکانس بالا مشخص می شود. این در حالیست که صداهای معمولی اغلب در بین سر و صدای محیط در بیمارستان ها گم می شوند.
در یک آزمایش کنترل شده، پژوهشگران به ۴۲ شرکت کننده هشدارهایی را ارائه کردند که هم زنگ های سنتی و هم موسیقی را در بر می گرفت. بطور شگفت انگیزی، شرکت کنندگان که ۱۷ تا ۲۳ سال سن داشتند، دریافتند که در ۸۸ درصد موارد، صدای موسیقی کمتر آزاردهنده است.
قابل توجه است که شرکت کنندگان در تشخیص آنها در مقایسه با بوق های استاندارد بیمارستانی «خسته کننده» مشکلی نداشتند. این مطالعه راه های جدیدی را فراهم می آورد که نویدبخش طراحی های بهبودیافته هشدارها بدون به خطر انداختن جنبه «هشدار» آنهاست.

پیامدهای آینده
شلزینگر و شوتز معتقدند که رویکرد آگاهانه موسیقایی آنها به طراحی زنگ هشدار، گامی اساسی در راستای افزایش نظارت، مراقبت و ایمنی بیمار است. آنها آینده ای را متصور می شوند که در آن اصواتی که با دقت طراحی شده اند در بیمارستان ها طنین انداز می شوند که هم توجه و هم راحتی را برای متخصصان مراقبت های بهداشتی به همراه دارد.
در گفتگو با نیو اطلس، پژوهشگران بیان نمودند که تحقیقات آنها گامی مفید برای بهبود طراحی زنگ هشدار و در عین حال اجتناب از مشکلات موجود ارائه می دهد.
این گروه بر نیاز به تحقیقات آتی تاکید نمودند که تاثیر صداها را بر سایر مسائل ادراکی، همچون قابلیت تشخیص این هشدارها، آشکار می کند.
منبع:

1402/12/22
09:09:53
0.0 / 5
212
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین