شمارش معکوس خاموشی نسل سوم اینترنت در ایران

شمارش معکوس خاموشی نسل سوم اینترنت در ایران به گزارش فیکس سرور، همزمان با توسعه اینترنت و ظهور 5G در کشورها همچون ایران، به نظر می آید نسل سوم اینترنت که بعد از سال ها توسط اپراتورهای ارتباطی در اختیار کاربران قرار گرفت، به پایان راه خود نزدیک شده چونکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نظرخواهی تخصصی در رابطه با پیش نویس در ارتباط با مقررات و ضوابط خاموشی نسل سوم ارتباطات تلفن همراه را منتشر نموده است.


به گزارش فیکس سرور، سال ۱۳۹۳ بود که بعد از سالها انتظار نسل سوم اینترنت (۳G) در ایران توسط سه اپراتور ارتباطی راه اندازی و دراختیار کاربران بسیاری قرار گرفت. در همان ماه های ابتدایی ارائه این نسل از اینترنت از طرف یک اپراتور ارتباطی گفته شد که مردم ۲۴ شهر به خدمات نسل های ۳ و ۴ یا خدمات یا خدمات باند پهن دسترسی دارند و از خدمات آن بهره مند می شوند.
به نقل از ایسنا، در زمان دسترسی کاربران به شبکه نسل ۳ در صورت روشن بودن اینترنت تلفن همراه بر روی صفحه گوشی علائمی مانند H، H+ و یا ۳G ظاهر می شود که این علایم گویای آنست مشترک در منطقه تحت پوشش خدمات باند پهن قرار دارد و می تواند از این خدمات بهره مند شود.
همین طور کاربرانی که تمایل به دسترسی به این نسل از اینترنت داشتند نوع اتصالشان به شبکه اینترنت همراه (نسل ۲، ۳ و یا ۴) بر طبق قابلیت های فنی گوشی تلفن همراه و همین طور تنظیمات در رابطه با شبکه انتخابی پیش فرض در تلفنهای همراهشان تعیین می شد و این معنا که اگر طبق تنظیمات گوشی مشترک، شبکه پیش فرض، نسل ۳ انتخاب شده باشد ولی مشترک در محدوه پوشش نسل ۲ باشد، گوشی بطور خودکار از اتصال شبکه نسل ۲ استفاده خواهدنمود.منبع:

1402/12/17
13:49:40
0.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین