افراد مبتلا به بیش فعالی کارآفرینان موفقی می شوند

افراد مبتلا به بیش فعالی کارآفرینان موفقی می شوند فیکس سرور: افراد مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی دارای توانایی های شناختی منحصر به فردی هستند که می تواند آنها را به کارآفرینان موفقی تبدیل کند.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از نئوروساینس نیوز، مطالعه جدید دانشمندان نشان میدهد که افراد مبتلا به اختلال کم توجهی بیش فعالی (ADHD) در جمع آوری و استفاده از محرک های متنوع محیط خود برتری دارند و این محرک ها را به منابع ارزشمندی برای سرمایه گذاری های کارآفرینی تبدیل می کنند. این تحقیق از به رسمیت شناختن بیش فعالی به عنوان یک مزیت شناختی در کارآفرینی حمایت می کند.
افراد بیش فعال بوسیله مکاشفه، می توانند بطور کارآمد اطلاعات را پردازش و سازماندهی کنند و گزینه های حیاتی برای موفقیت در کارآفرینی مانند هوشیاری، سازگاری و تمرکز بر هدف را بالا برند. این یافته دیدگاه های سنتی بیش فعالی را به عنوان یک کمبود به چالش می کشد و مزایای آنرا در عرصه کارآفرینی و فراتر از آن برجسته می کند.
کارآفرینان مبتلا به بیش فعالی سطوح بالایی از هوشیاری، سازگاری و قصد کارآفرینی را نشان دادند که عوامل کلیدی برای موفقیت کسب وکار هستند.
بر اساس تحقیقات کالج تجارت و اقتصاد دانشگاه ویرجینیای غربی، مغز افراد مبتلا به بیش فعالی به شکلی عمل می کند که می تواند برای آنها به عنوان کارآفرین مفید باشد.
نانسی مک اینتایر محقق این یافته، اظهار داشت: «من و همکارانم درحال پیشبرد این ایده هستیم که بیش فعالی یک نقص یا ناتوانی شناختی هنگام بررسی کارآفرینی نیست.»
مک اینتایر مالک سابق یک آژانس تبلیغاتی و خود مبتلا به بیش فعالی است. او اظهار داشت که «در مکالمات انفرادی و جلسات بزرگ تر، بیش فعالی صدایی دائمی در مغز من ایجاد می کرد: پسر، اینجا سرد است. آیا آن عینک جدیدی است که او زده است؟ آیا مشتری ما رنگ قرمز آن بروشور را بیش از آبی دوست دارد؟ آیا بچه ها در مهدکودک سرگرم می شوند؟»
مانند مک اینتایر، خیلی از افراد مبتلا به بیش فعالی به اطلاعات جدید توجه می کنند. آنها مستعد پردازش سریع شناختی و تصمیم گیری های سریع هستند، از محرکی به محرک دیگر می روند، بطور مداوم محیط خودرا اسکن می کنند و به سرعت توجه خودرا از داده های قدیمی به داده های جدید تغییر می دهند.
افراد مبتلا به بیش فعالی برای مقابله با هجوم مداوم اطلاعات، اغلب عادت ها، روال ها، فرآیندها یا میانبرهایی را ایجاد می کنند که به آنها کمک می نماید تا همه آن داده ها را بدون خسته شدن جذب کنند. این روال ها نمونه هایی از چیزی هستند که مک اینتایر آنرا «اکتشافات مقابله ای ناشی از منابع» می نامد.
کارآفرینان هوشیار در تشخیص فرصت های تجاری اطراف خود و تعامل با دیگران خوب عمل می کردند. این افراد می توانستند در صورت لزوم مسیر خودرا تغییر دهند، مفروضات را به چالش بکشند و درک خودرا در مورد یک مشکل یا کار باردیگر بررسی نمایند.  کسانی که قصد کارآفرینی بالایی داشتند متعهد به ایجاد کسب وکار خود بودند و بطور فعال برای کشف فرصت های راه اندازی آن کسب وکار جستجو می کردند. مک اینتایر دریافت که بیش فعالی به هر یک از این نتایج مثبت کمک می نماید.
او معتقد می باشد که کارآفرینی می تواند به افراد مبتلا به بیش فعالی آزادی شکست و تلاش مجدد را عرضه نماید.
حتی در دنیای مشاغل، خیلی از شرکتها مثل، گلدمن ساکس، آی بی ام، جی پی مورگان و مایکروسافت آغاز به جستجوی افراد با تفاوت های شناختی کرده اند، برای اینکه این تفاوت ها موجب می شود آنها در انجام برخی کارها بسیار ماهر باشند. افراد مبتلا به بیش فعالی کنجکاو، خلاق و نوآور هستند.1402/11/23
08:52:04
0.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین