براساس یك مطالعه جدید

دلقک ماهی ها می توانند بشمرند!

دلقک ماهی ها می توانند بشمرند! به گزارش فیکس سرور، «نمو» امکان دارد در انیمیشن کلاسیک که اغلب ما می شناسیم یک ماهی کوچک معصوم و آرام بوده باشد، اما یک مطالعه جدید نشان داده است دلقک ماهی های واقعی پر شورتر و تهاجمی تر هستند و مهم تر از آن، می توانند بشمرند!


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، محققان ژاپنی می گویند این گونه ها برای تشخیص دوستان و دشمنان از شمردن استفاده می نمایند و خطوط راه راه روی بدن مهاجمان و هم زیستانی را که وارد خانه های اقیانوسی آنها می شوند را بررسی می کنند.
به نقل از اس اف، دانشمندان واکنش این ماهی های نارنجی را به گونه های برابر یا مشابه از ماهی های دارای یک تا سه نوار سفید مشاهده نمودند. آنها دریافتند که دلقک ماهی ها خطوط روی بدن ماهی های دیگر رامی شمارند و نسبت به ماهی هایی که مانند خودشان سه خط دارند و همینطور تا حدی ماهی های دو خط بیزاری بیشتری نشان می دهند. با این وجود، آنها به صورت کلی به ماهی هایی که یک خط داشتند یا بدون خط بودند توجهی نکردند.
این مطالعه که توسط کینا هایاشی(Kina Hayashi) از موسسه علم و فناوری اوکیناوا و تیم او انجام شد، توانایی شمردن چشم گیر دلقک ماهی را نشان میدهد.
برخلاف تصویری که پیکسار از نمو و همتایانش بعنوان گونه هایی ترسو با رفتاری دوستانه نشان می دهد، دلقک ماهی های واقعی بشدت از خانه های شقایقی خود در مقابل مزاحمان دفاع می کنند. در حالیکه با بعضی از گونه ها زندگی مسالمت آمیزی دارند، زندگی مشترک با گونه های خویش را اغلب نامطلوب می دانند.
گونه های دلقک ماهی که زیستگاه یکسانی دارند، الگوهای راه راه مختلفی را از سه نوار سفید عمودی گرفته تا بی نواری نشان می دهند. تحقیقات قبلی نشان داده است که ماهی های صخره های مرجانی، همچون دلقک ماهی ها، نوارهایی را برای شناخته شدن در بین جمعیت ایجاد می کنند. با این وجود، هدف محققان این بود که بفهمند شقایق ماهی چگونه بین گونه های خود و گونه های دیگر تمایز قائل می شود.
گونه های مختلف دلقک ماهی از بی خط تا سه خط

1402/11/14
11:46:44
0.0 / 5
297
تگهای خبر: دانش , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین