ویدئوی پرتاب تازه ترین گروه ماهواره های استارلینک

ویدئوی پرتاب تازه ترین گروه ماهواره های استارلینک فیکس سرور: ویدئوی منتشرشده توسط شرکت «اسپیس ایکس»، پرتاب گروههای جدیدی از ماهواره های «استارلینک» را نشان میدهد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX) دو گروه دیگر از ماهواره های اینترنتی «استارلینک»(Starlink) خودرا در طول شب ۲۸ تا ۲۹ ژانویه طی دو پرواز پرتاب کرد.
بیشتر بخوانید:
دو گروه از ماهواره های «استارلینک» به فاصله چند ساعت پرتاب شدند
به نقل از اسپیس، یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) روز یکشنبه ۲۸ ژانویه در ساعت ۶: ۱۵ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی، به همراه ۲۳ ماهواره استارلینک از «مرکز فضایی کندی» ناسا در فلوریدا پرتاب شد. یک موشک فالکون ۹ دیگر هم روز دوشنبه در ساعت ۱۲: ۵۷ بامدادان به وقت منطقه زمانی شرقی، ۲۲ ماهواره استارلینک دیگر را از «پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ» در کالیفرنیا به مدار زمین برد.


همانطور که بنظر می رسید، هر دو مرحله اول فالکون ۹ حدود ۸.۵ دقیقه بعد از بلند شدن به زمین بازگشتند تا روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس ایکس فرود بیایند.
بگفته اسپیس ایکس، این هجدهمین پرتاب و فرود برای تقویت کننده ای بود که از مرکز فضایی کندی پرواز کرد و نهمین پرتاب برای تقویت کننده پرتاب شده از وندنبرگ بود. رکورد استفاده مجدد این شرکت، ۱۹ پرتاب است که توسط فالکون ۹ در ماه گذشته ثبت گردید.


در همین حال، مراحل بالایی فالکون ۹ به صعود کردن به مدار پایین زمین ادامه دادند تا هر دو گروه از ماهواره های استارلینک را کمی بیش از یک ساعت بعد از بلند شدن در آنجا مستقر کنند.
این دو ماموریت، هشتمین و نهمین پرتاب سال برای اسپیس ایکس بود که گفته است در سال ۲۰۲۴ می خواهد ۱۴۴ ماموریت مداری را انجام دهد.منبع:

1402/11/10
14:21:15
0.0 / 5
217
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین