زارع پور:

تاخیر در اتمام پوشش فیبرنوری شهر کرمانشاه توجیهی ندارد

تاخیر در اتمام پوشش فیبرنوری شهر کرمانشاه توجیهی ندارد فیکس سرور: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی میزان پیشرفت پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارهای استان کرمانشاه اصرار کرد کاربزرگی در کرمانشاه انجام شده اما تاخیر بیشا از این توجیه ندارد و انتظار می رود کل شهر کرمانشاه تا نیمه شعبان تحت پوشش فیبر نوری قرار گیرد


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بامداد امروز (سه شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲) در ادامه سلسله جلسات هفتگی با استانداران بمنظور بررسی وضعیت شبکه ارتباطی و پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها میزبان محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه بود.
در این جلسه که 10 روز بعد از سفر سرزده وزیر ارتباطات به کرمانشاه و بررسی میدانی وضعیت پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب وکارها برگزار گردید، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات با اعلان اینکه کرمانشاه جزو اولین شهرهایی بود که عملیات اجرائی این پروژه بزرگ و ملی در آن شروع شد، اظهار داشت: انصافا کار بزرگی در این شهر انجام گرفته است و شواهد و قرائن نیز حکایت از آن دارد که تا حالا مجری پروژه، با دقت و وسواس بسیار کار طراحی و اجرا را دنبال کرده است و این کار جزو کارهای درجه یک و با استاندارد بالاست.
وی اضافه کرد: به همین دلیل تاخیر انجام شده در اتمام کار تا حدودی قابل توجیه است ولی تاخیر بیش از این دیگر توجیهی ندارد و از رو انتظار می رود تکه های باقی مانده در کرمانشاه هر چه سریع تر تمام شود و در سالگرد مراسم شروع پروژه (چهارم اسفند ماه 1401)  کار تمام شود و کل شهر کرمانشاه تا نیمه شعبان (ششم اسفند ماه 1402) تحت پوشش فیبر نوری قرار گیرد.
زارع پور اشاره کرد: انتظار می رود بر نفرات تیم های فنی پروژه افزوده شود تا در زمان تعیین شده این پروژه تکمیل شود و به موازات آن نیز تیم های نصب و بازاریابی بیشتری را فعال کنید تا مردم با اتصال به شبکه ارتباطی مبتنی بر فیبر نوری طعم شیرین فناوری را بچشند. 
زارع پور همین طور با تأکید بر اهمیت ترمیم بموقع حفاری های انجام شده اظهار داشت: بخشی از  حفاری های انجام شده هنوز ترمیم نشده و مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده است و لازم است که ظرف یک ماه آتی کل حفاری های انجام شده با استاندارد و کیفیت مناسب ترمیم شوند.  
وزیر ارتباطات با اشاره به اجرای پروژه در سایر شهرهای این استان اشاره کرد: به سرعت بعد از اتمام پروژه در شهر کرمانشاه، تمامی تیم های حفاری را در 13 شهر باقی مانده استان مستقر شوند تا در کمترین زمان ممکن این پروژه در کرمانشاه به اتمام برسد و شهریور ماه سال آینده و در هفته دولت جشن تحت پوشش قرار گرفتن کل استان کرمانشاه به فیبر نوری منازل و کسب وکارها اجرا شود.
استاندار کرمانشاه نیز با قدردانی از تمامی عوامل دخیل در پروژه بزرگ و ملی فیبر نوری منازل و کسب وکارها اظهار داشت: تردیدی نیست که این پروژه، یک پروژه بزرگ و مهم برای استان کرمانشاه است که می تواند رضایتمندی مردم عزیز را افزایش دهد و زیرساختی برای پیشرفت و آبادانی استان خواهد بود.
وی اضافه کرد: زمان پایان این پروژه حائز اهمیت می باشد و انتظار داریم در دهه فجر و یا حداکثر در نیمه شعبان جشن تکمیل پوشش پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای کرمانشاه را برگزار نماییم و انتظار داریم که از این تاریح عدول نشود.
محمدعلی یوسفی زاده، مدیر عامل آسیاتک به عنوان مجری پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها در استان کرمانشاه نیز در این نشست گزارشی از وضعیت این پروژه در حضور وزیر ارتباطات و استاندار کرمانشاه ارائه کرد.
وی با اعلان اینکه این پروژه در شهر کرمانشاه بطور رسمی از تاریخ پنجم خرداد ماه سال جاری شروع شده است، اشاره کرد: با اتمام این پروژه در کرمانشاه ۲۸۶ هزار خانوار تحت پوشش فیبر نوری منازل و کسب وکارها قرار خواهند گرفت و با اتمام این پروژه در کل استان نیز ۴۰۴ هزار خانوار دیگر تحت پوشش قرار می گیرند.
مدیرعامل اپراتور مجری پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارهای کرمانشاه با اعلان اینکه ۲۰۹ کیلومتر تا حالا حفاری در این شهر انجام شده است، اظهار داشت: با حضور 12 تیم عملیاتی در کرمانشاه تا حالا این پروژه حدود 70 درصد پیشرفت داشته است و همزمان نیز پروسه ارائه سرویس شروع شده است و الان قریب به هزار مشترک فعال در کرمانشاه وجود دارند که روز به روز بیشتر می شوند. 
یوسفی زاده درباره ی شروع عملیات در سایر شهرستان های استان اظهار داشت: برمبنای تعهد ما باید تا انتهای سال آینده این پروژه را در 13 شهرستان دیگر استان به انتها برسانیم و به همین دلیل از فروردین سال آینده و با اتمام پروژه در کرمانشاه، علمیات اجرائی در سایر شهرستان ها شروع می شود و ان شاءالله تلاش می نماییم که خواسته وزیر ارتباطات و استاندار برای اتمام کار در سایر شهرها تا هفته دولت سال بعد را اجرائی نماییم.
همچنین راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال کرمانشاه از مواردی بود که در نشست وزیر ارتباطات و استاندار کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت.
منبع:

1402/10/27
15:48:44
0.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین