پرگرین متوقف می شود اما نه به این زودی!

پرگرین متوقف می شود اما نه به این زودی! به گزارش فیکس سرور، شرکت «استروبیوتیک» اعلام نموده که میزان سوخت فرودگر قمری خصوصی «پرگرین» بیشتر از آن چه گروه پیشبینی کرده بود، کاسته شده است اما فرودگر به این زودی متوقف نخواهد شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، فرودگر قمری «پرگرین»(Peregrine) شرکت «استروبیوتیک»(Astrobotic) همچنان به نابودی اجتناب ناپذیر خود ادامه می دهد.
به نقل از اسپیس، پرگرین مدت کوتاهی بعد از جدا شدن از موشک «ولکان قنطورس»(Vulcan Centaur) در روز هشتم ژانویه، با نشت جدی سوخت روبه رو شد که ظاهرا ناشی از پارگی مخزن سوخت بود. این ناهنجاری مانع از تحقق یافتن یک تلاش تاریخ ساز برای فرود آینده کاوشگر روی ماه خواهد شد اما اعضای گروه مأموریت دست از کار نمی کشند.
در واقع، گروه مأموریت توانسته اند نیروی کافی را برای ۱۰ محموله پرگرین فراهم آورند و محموله های طراحی شده برای ارتباط با فرودگر، کار خویش را انجام داده اند. پرگرین در مجموع ۲۰ محموله را حمل می کند اما ۱۰ مورد از آنها غیرفعال هستند.
گروه مأموریت برای افزایش عمر عملیاتی پرگرین، به این کار ادامه می دهند. تلاش آنها با موفقیت قابل توجهی روبه رو شده است. برای مثال، اندکی بعد از نشت سوخت، استروبیوتیک تخمین زد که به اندازه حدود ۴۰ ساعت سوخت برای پرگرین باقی مانده است.
این مهلت خیلی وقت پیش گذشته است و استروبیوتیک در جدید ترین پستی که روز ۱۲ ژانویه در حساب ایکس خود منتشر کرد، نوشت: فرودگر سوخت کافی را برای کارکردن به مدت ۵۲ ساعت دیگر یا بیشتر دارد و ما خوش بین هستیم که پرگرین بتواند بسیار بالاتر از تخمین کنونی زنده بماند.
در هر حال، همان گونه که آمار منتشرشده نشان می دهد، میزان سوخت بیشتر از آن چه گروه پیشبینی کرده بود، کم شده است.
استروبیوتیک در پست دیگری که روز ۱۱ ژانویه انتشار یافت، نوشت: با کاهش فشار، انتظار می رود که سرعت نشت کند شود اما امکان دارد با کاهش فشار، تغییری در اندازه پارگی مخزن سوخت به وجود بیاید یا عامل دیگری رخ دهد که پیشبینی را دشوار کند.
همچنین، در این پست نوشته شده بود که پرگرین از زمین ۳۶۲ هزار کیلومتر یا حدود ۹۴ درصد از فاصله سیاره ما تا ماه فاصله دارد.
پنج مورد از محموله های پرگرین که متعلق به ناسا هستند، تجهیزات را در برنامه «خدمات تجارت باربری به ماه»(CLPS) سوار فرودگر می کنند.
هدف برنامه خدمات تجارت باربری به ماه، جمع آوری انبوهی از داده های علمی قمری با بهره گیری از قابلیت های نوظهور فرودگرهای قمری خصوصی آمریکایی است. ناسا امیدوار است که این داده ها به هموار کردن راه برای بازگشت فضانوردان به ماه از راه برنامه «آرتمیس»(Artemis) در چند سال بعد کمک کنند.
پرگرین نخستین فرودگر وابسته به برنامه خدمات تجارت باربری به ماه بود که از زمین بیرون رفت اما یک فرودگر دیگر این کار را در کوتاه مدت انجام خواهد داد. فرودگر «نوا-سی»(Nova-C) که توسط شرکت «اینتوئتیو مشینز»(Intuitive Machines) تولید شده، مقرر است ماه آینده بر فراز موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX) پرتاب شود.
منبع:

1402/10/24
08:37:36
0.0 / 5
255
تگهای خبر: خدمات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین