ماموریت ناسا برای ارسال محموله به ماه شکست خورد

ماموریت ناسا برای ارسال محموله به ماه شکست خورد فیکس سرور: ماموریت فرودگر ایالات متحده که بدنبال ارسال محموله به سطح ماه بود با شکست مواجه گردید. این ماموریت قسمتی از برنامه ناسا برای ارسال فضانورد به فضا بود.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از فیس، کاوشگر پرگرین ماه با سرمایه گذاری آژانس فضایی آمریکا و توسط شرکت استروباتیک، روز دوشنبه از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال فلوریدا به فضا فرستاده شد، با شکست مواجه گردید. پرگرین برای رساندن محموله ها به سطح ماه طراحی شده بود.
 این شرکت تنها چند ساعت پس از پرتاب، ناتوانی در جهت دهی پنل خورشیدی کاوشگر پرگرین به سمت خورشید و شارژ باتری آنرا گزارش کرد. مشخص شد که یک نقص در سیستم پیشران سبب از دست دادن شدید سوخت و صدمه به نمای بیرونی فضاپیما شده است. در نهایت روز دوشنبه اعلام گردید این مأموریت هیچ شانسی برای فرود نرم ندارد.
ناسا بیشتر از 100 میلیون دلار به استروباتیک برای ارسال سخت افزارهای علمی به ماه پرداخت کرد اما این مأموریت با شکست مواجه گردید.
علاوه بر این بیل نلسون، مدیر ناسا، اعلام نمود این آژانس، برنامه ارسال فضانوردان خود به سطح ماه را از دسامبر 2025 تا سپتامبر 2026 به تعویق می اندازد و دلیل آن مسائل ایمنی در مورد کپسول خدمه اوریون است.
مقامات ناسا در جلسه ای، جزئیات جدیدی در مورد نگرانی های در رابطه با کپسول اوریون ساخته شده توسط شرکت صنایع هوافضایی لاکهید مارتین عرضه کردند. اول این که مأموریت بدون خدمه آرتمیس 1 نشان داد که سپر حرارتی در خلال بازگشت آتشین خود به جو، مقداری از مواد خویش را از دست داده است. دوم، یک نقص طراحی در طول آزمایش جدید در توانایی اوریون برای باز و بسته کردن دریچه های متصل به سیستم پشتیبانی از حیات کشف شده است. سوم، زمانیکه مهندسان آنرا تحت آزمایش استرس قرار دادند تا یک پرتاب اضطراری از موشک سیستم های پرتاب فضایی (SLS) را شبیه سازی کنند، متوجه شدند که یک باتری قطع شده است، به این مفهوم که اوریون امکان دارد نتواند انرژی خویش را هنگام بازگشت به زمین حفظ کند.
پرگرین نخستین مأموریت به ماه را برای برنامه خدمات حمل و نقل قمری ناسا به انجام می رساند. رونمایی از این فضاپیما روز چهارشنبه ۲۰ آوریل(۳۱ فروردین) با حضور مدیر ناسا و دیگر مقامات این آژانس فضایی در مقر این شرکت برگزار شد.
شکست مأموریت های ارسال فضانورد به ماه در شرایطیست که ایالات متحده ادعا کرده است در سال 1969 و چندسال پس از آن، 12 فضانورد را به ماه فرستاده است یعنی بیشتر از 50 سال پیش، مدعی شده است به فناوری کامل ارسال انسان به ماه دست یافته است.
منبع:

1402/10/21
15:32:29
0.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین