فیلم خیره کننده مریخ نورد کنجکاوی از طلوع و غروب در سیاره سرخ

فیلم خیره کننده مریخ نورد کنجکاوی از طلوع و غروب در سیاره سرخ به گزارش فیکس سرور، مریخ نورد «کنجکاوی» ناسا در زمان توقف کار خود، از طلوع و غروب خورشید در سیاره سرخ فیلم گرفته است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، مریخ نورد «کنجکاوی»(Curiosity) ناسا در ماه نوامبر مدتی از کار افتاد اما به جای این که به موفقیت های خود قناعت کند، فیلم خیره کننده ای را از طلوع تا غروب در سیاره همسایه زمین ثبت نمود.
کنجکاوی دو ویدیوی سیاه و سفید را در روز هشتم نوامبر در چهارصد و دومین روز مریخی یا همان روز مأموریت خود ثبت نمود. زمان توقف کنجکاوی در طول فرایند جستجوی حیات، به علت عبور مریخ از مقابل خورشید به سمت زمین ضروری بود.
در طول این دوره ها که پیوندهای خورشیدی مریخ نامیده می شوند، اپراتورهای کنترل روی زمین، ارسال پیام به ربات های سیاره سرخ را متوقف می کنند چونکه پلاسمای خورشیدی می تواند با این دستورات تداخل داشته باشد. در هر حال، این مأموریت ها همچنان بررسی های سلامت را به صورت منظم به زمین می فرستند.
سال جاری ناوگان مریخ به مدت دو هفته از ۱۱ تا ۲۵ نوامبر بدون ارتباط بود. در آخرین دستورالعمل دریافت شده توسط کنجکاوی، به آن گفته شد که فیلمبرداری از محیط اطراف خویش را با دو «دوربین اجتناب از خطر»(HazCams) آغاز کند. این دوربین ها معمولاً برای شناسایی سنگ ها، شیب ها و سایر خطراتی استفاده می شوند که امکان دارد برای کنجکاوی خطرناک باشند اما در عین حال که مریخ نورد متوقف می شود، میتوان از آنها استفاده های دیگری کرد.
این فیلم شامل ۱۲ ساعت عکس فوری است که طی ۲۴ ساعت و ۳۷ دقیقه و ۲۲ ثانیه روز مریخی بین ساعت ۵: ۳۰ بامداد تا ۵: ۳۰ پس از ظهر به وقت محلی جمع آوری شده اند. سایه کنجکاوی درحال حرکت کردن روی سطح مریخ دیده می شود و این ربات بعنوان یک ساعت آفتابی ابتدایی عمل می کند.
گروه زمینی کنجکاوی امیدوار بودند در ویدیوهای ۲۵ فریمی، ابرهای مریخی یا گرد و غبار را در سطح سیاره سرخ ببینند اما آب وهوای قابل توجهی در فیلم وجود نداشت.
این ویدئو، دره ای را نشان داده است که در «کوه شارپ»(Mount Sharp) یا «کوه ائولیس»(Aeolis Mons) به طول پنج کیلومتر در منطقه «دهانه گیل»(Gale Crater) سیاره سرخ حک شده است. کنجکاوی از زمان فرود آمدن در سال ۲۰۱۲ به کاوش در این منطقه پرداخته و همچنان در سلامت کامل است.منبع:

1402/10/11
10:52:55
0.0 / 5
298
تگهای خبر: اپراتور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین