شروع تحقیقات رسمی اتحادیه اروپا درباره ی پخش اطلاعات جعلی در ایکس

شروع تحقیقات رسمی اتحادیه اروپا درباره ی پخش اطلاعات جعلی در ایکس به گزارش فیکس سرور، اتحادیه اروپا که با عرضه قانون خدمات دیجیتال پلت فرم های بزرگ را کنترل می کند حالا از شروع تحقیقات رسمی در مورد شبکه اجتماعی ایکس اطلاع داده است


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا درحال تحقیق درمورد شبکه اجتماعی ایکس برای نقض تعهداتش است.
قانون خدمات دیجیتال اروپا در نوامبر(آبان-آذر) سال قبل به اجرا درآمد و پلت فرم های آنلاین و موتورهای جستجوی بسیار بزرگ را موظف می کرد برای مقابله با محتوای غیرقانونی و خطرات در رابطه با امنیت عمومی اقدامات بیشتری انجام دهند.
کمیسیون مربوطه در اتحادیه اروپا اعلام نمود این تحقیقات بر روی مقابله با انتشار محتوای غیرقانونی در این اتحادیه و اثربخشی اقدامات انجام شده برای مبارزه با دستکاری اطلاعات، همچون خاصیت «Community Notes» متمرکز خواهد بود.
ایکس در اوایل سال جاری خاصیت «Community Notes» خودرا راه اندازی نمود که به کاربران اجازه می دهد روی پست ها نظر دهند تا محتوای نادرست یا گمراه کننده را پرچم گذاری کنند.
این تحقیقات همین طور جنبه های مختلف کسب وکار شرکت همچون دسترسی به داده هایی که ایکس در اختیار پژوهشگران قرار می دهد، را بررسی خواهدنمود.
یک مقام ارشد اتحادیه اروپا اظهار داشت: «گامی که ما امروز برمی داریم ایکس را در مورد یک تخلف مجرم نمی داند، یا به این نتیجه نمی رسد که واقعاً قانون خدمات دیجیتال را نقض کرده، بلکه بیان می کند که ما زمینه قابل توجهی جهت بررسی جزییات کارهای رسانه های اجتماعی داریم.»
ایکس در بیانیه روز دوشنبه اعلام نمود به پیروی از قانون خدمات دیجیتال متعهد است و با روند نظارتی همکاری می کند.
ماسک در پستی از تیری برتون، رییس صنعت اتحادیه اروپا پرسید که آیا اقدام مشابهی مقابل سایر رسانه های اجتماعی به انجام می رسد یا خیر. او اضافه کرد: « هیچکدام از آن پلت فرم ها کامل نیستند و بقیه خیلی بدتر از ایکس هستند.»
تاکنون پلت فرم ها با اولتیماتوم اروپا برای پیروی از قوانین اقداماتی را برای متوقف کردن اطلاعات نادرست اقداماتی را انجام داده اند.
 این کمیسیون اظهار داشت که حالا با ارسال درخواست های اضافی برای اطلاعات و انجام مصاحبه ها و بازرسی ها، تحقیقات عمیقی را در مورد ایکس انجام خواهد داد. همین طور اقدامات انجام شده توسط این شبکه اجتماعی برای افزایش شفافیت و اشتراک بلو را بررسی خواهدنمود.
پیش از این اتحادیه اروپا از متا و اسنپ چت خواسته بود تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه صیانت از کودکان در مقابل محتوای غیرقانونی و مضر ارایه کنند. این کمیسیون می توانست در صورت عدم رضایت از پاسخ های این شرکت ها، تحقیقاتی را در مورد آنها شروع کند.
 قوانین جدید محتوای آنلاین اروپا موسوم به قانون خدمات دیجیتال که اخیراً لازم الاجرا شده است،   قوانین جدیدی را در مورد تعدیل محتوا، حریم خصوصی کاربر و شفافیت اعمال می کند. این قوانین جدید، غول های فناوری را ملزم می کند تا در مورد محتوای غیرقانونی و مضر رسانه های اجتماعی خود اقدامات بیشتری انجام دهند. عدم رعایت چنین درخواست هایی می تواند منجر به تحقیق درمورد پلت فرم خاطی و حتی جریمه شود. هر شرکتی که تخلف کند با جریمه ای به ارزش حداکثر 6 درصد از گردش مالی خود روبرو می شود.
منبع:

1402/09/28
16:00:00
0.0 / 5
378
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین