رتبه بندی انجمن های علمی با فاکتورهای جدید از سال آینده

رتبه بندی انجمن های علمی با فاکتورهای جدید از سال آینده به گزارش فیکس سرور، دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران از نهایی شدن فاکتورهای ارزیابی انجمن های علمی آگاهی داد و اظهار داشت: فاکتورهای جدید و اصلاح شده ارزیابی انجمن های علمی از اوایل سال آینده اجرا می گردد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا دکتر علی ایرانمنش در نشست انجمن های علمی که در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در محل مصلای امام خمینی (ره) برگزار گردید، اضافه کرد: گام هایی در حوزه ارزیابی فاکتورهای رتبه بندی انجمن های علمی برداشته شد، برای این منظور از نظرات کلیه انجمن های علمی بهره گرفتیم.
وی افزود: در این تعاملات فاکتورهای ارزیابی، تعیین شد و به تصویب وزارت علوم رسید؛ فاکتورهای جدید و اصلاح شده ارزیابی انجمن های علمی از اوایل سال آینده اجرا می گردد.
ایرانمنش با اشاره به فاکتورهای جدید و اصلاح شده انجمن های علمی، اشاره کرد: یکی از فاکتورهای ارزیابی توانمندی های علمی است که ۵۵۰ امتیاز در نظر گرفته شده است. این شاخص شامل حضور انجمن ها در رسانه های اجتماعی، برنامه مصوب سالانه و درصد فزونی اعضای حقیقی انجمن می شود.
دبیر کمیسیون انجمن های علمی ایران ترویج علم و ایفای نقش مرجعیت با ۹۰۰ امتیاز را از دیگر فاکتورهای ارزیابی انجمن های علمی نام برد و تصریح کرد: این شاخص مواردی چون مجلات علمی با مجوز وزارتخانه های علوم و بهداشت، نمایه سازی مجلات، قدردانی از بزرگان و پیشکسوتان و استاندار سازی را در بر می گیرد.
وی تعاملات بین المللی را از دیگر فاکتورهای ارزیابی این نهادها ذکر کرد و اظهار داشت: در شاخص تعاملات بین المللی ۹۰۰ امتیاز در نظر گرفته شده است که شامل مواردی چون دارا بودن پایگاه اینترنتی فول انگلیسی یا سایر زبان ها، عضویت در اتحادیه های بین المللی و جوایز و مسابقات بین المللی را شامل می شود.
ایرانمنش اشاره کرد: بر این اساس انجمن های علمی در رتبه های A تا F رتبه بندی می شوند. در رتبه A امتیاز بین ۱۲۰۰ تا ۳۰۰۰ و رتبه B امتیاز بین ۸۰۰ تا ۱۱۹۸ در نظر گرفته شده است.
دبیر کمیسیون انجمن های علمی با اشاره اساس نامه انجمن های علمی، اظهار داشت: در این اساسنامه مواردی اصلاح شده است.
وی اشاره کرد: بر طبق این اساسنامه، کلیه انتخابات انجمن های علمی الکترونیکی شده و این امر برمبنای سامانه های وزارت علوم خواهد بود.
منبع:

1402/09/21
13:44:53
0.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین