افزایش ماندگاری آب در مخازن چندلایه نانوساختار

افزایش ماندگاری آب در مخازن چندلایه نانوساختار فیکس سرور: یکی از شرکت های فناور با بهره گیری از نانو ذرات نقره مخازنی را برای نگهداری آب با قابلیت جلوگیری از میکروارگانیزم ها به تولید رساند.


معراج نوری از پژوهشگران این طرح در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: این مجموعه فناور تولید کننده انواع مخازن و وان های چند لایه آنتی باکتریال پلی اتیلن با فناوری نانو برای پرورش ماهی است.
وی ادامه داد: ما با استفاده از تکنولوژی نانو، مخازن آنتی باکتریالی را به تولید رساندیم که کاربرد آن سبب می شود ماندگاری و بهداشت آب نسبت به مخازن موجود در بازار افزایش یابد ضمن آنکه آبی که در مخزن ذخیره سازی می شود با گذر زمان تغییری در رنگ و بو و مزه آن ایجاد نمی شود.
نوری تصریح کرد: سطح تماسی این مخزن با آب، سطحی غنی سازی شده با مواد آنتی باکتریال است.
این محقق با اشاره به اینکه این مخزن با استفاده از نانو نقره ساخته شده است، خاطرنشان کرد: مزیت این مخزن نسبت به مخازن غیر نانویی در نگهداشت بهداشتی آب در داخل آن است. ماندگاری آب در این مخزن در آن بسته به حجم مخزن و آب ورودی می تواند میزان ماندگاری آب در داخل آنرا افزایش دهد.
به قول وی این مخزن آنتی باکتریال از ایجاد و رشد جلبک و باکتری در مخزن جلوگیری می کند.
نوری تصریح کرد: محیط های آبی مستعد رشد و تکثیر جلبک هستند و این مخزن آنتی باکتریال نانویی مانع از رشد جلبک و سایر مواد آلوده کننده در آن جلوگیری می کند.
به نقل از ایشان، این مخازن آنتی باکتریال تجاری سازی شده است.1402/09/03
19:48:51
0.0 / 5
182
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین