معرفی برگزیدگان بیست و چهارمین دوره جایزه ترویج علم

معرفی برگزیدگان بیست و چهارمین دوره جایزه ترویج علم به گزارش فیکس سرور، برگزیدگان بیست و چهارمین دوره جایزه ترویج علم توسط بزرگان ترویج علم و موسسان انجمن ترویج علم مورد تقدیر قرار گرفتند.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، مراسم بیست و چهارمین دوره جایزه ترویج علم و اختتامیه دوازدهمین رویداد هفته ترویج علم ایران، امروز(۲۵ ابان ماه) در تالار ایوان شمس برگزار شد.

برگزیدگان بیست و چهارمین دوره جایزه ترویج علم به شرح زیر است:

- برگزیده تندیس و لوح سپاس در قسمت تلاش پایدار: شهرداد میرزایی؛ برای یادآوری نقش مهم در تأسیس انجمن ترویج علم ایران و بنیانگذاری جایزه ترویج علم، به پاس سال ها تلاش مسئولانه و هدفمند برای توسعه و تعمیق فرهنگ علمی در بین اقشار مختلف جامعه، پشتیبانی صمیمانه و فروتنانه از فعالیت مروجان علم، نوآوری در صنعت نشر و عرضه کتاب و از رهگذر آن ترویج کتاب خوانی.

- برگزیده تندیس و لوح سپاس در قسمت تلاش پایدار: علی دهباشی؛ برای تقدیر از سالها تلاش بی وقفه، همه جانبه، امیدوارانه و آزادمنشانه در زمینه فرهنگ ایران زمین، بخصوص تلاش چشم گیر در جلب توجه جامعه نسبت به زندگی و آثار بزرگان اندیشه، علم، ادب و هنر.

- برگزیده تندیس و لوح سپاس در قسمت ادبیات کودک (بزرگداشت توران میرهادی): ایران گرگین؛ به منظور قدردانی از تلاش مسئولانه، هدفمند، همه جانبه، انسانی و اخلاقی در ترویج علم و آگاهی و نقش موثر در عمومی سازی ادبیات کودک در حوزه های متعدد و تلاش و همکاری مستمر در تالیف اولین فرهنگنامه کودکان و نوجوانان ایرانی با رویکرد دانش بومی.

- برگزیده اول تندیس و لوح سپاس در قسمت تلاش خلاقانه در ترویج علم: معصومه میرحسینی انارک؛ به منظور تقدیر از کوشش چشم گیر و فعالیت پیوسته در جهت عمومی سازی دانش از راه تربیت صدها علاقه مند به علوم و منجم آماتور، ایجاد و تجهیز مراکز علوم و نجوم در نقاط محروم و پرورش نسلی از مروجان علم در جنوب شرق کشور.

- برگزیده دوم تندیس و لوح سپاس در قسمت تلاش خلاقانه در ترویج علم: احمد کریمی؛ به منظور تقدیر از تلاش مسئولانه، مستمر و گسترده در حوزه نجوم، ترویج ستاره شناسی، زمین شناسی و طبیعت گردی و ارتقای شیوه عرضه مفاهیم علمی در آسمان نمای گنبدمینا و بکارگیری ظرفیتهای این مرکز برای برگزاری شبهای رصدی.

- برگزیده تندیس و لوح سپاس در قسمت محیط زیست (بزرگداشت هنریک مجنونیان): پویا نیکجو؛ به پاس کوشش چشم گیر در جهت عمومی سازی دانش از راه آموزش محیط زیست و بوم گردشگری، توجه خاص به رویکرد کاوشگری در طبیعت برای کودکان و نوجوانان به صورت عملی و تجربی و فعالیتهای حرفه ای و داوطلبانه در نواحی مختلف ایران.

- برگزیده تندیس و لوح سپاس در قسمت رسانه و ترویج علم: ذوالفقار دانشی؛ به پاس سال ها تلاش حرفه ای، مسئولانه و نوآورانه ترویج علم در رسانه، ویرایش و ترجمه های فراوان و درخشان کتاب های روزآمد علم برای همه، آموزش روزنامه نگاری علم و برگزاری انواع دوره های آموزشی علمی، بخصوص برای نوجوانان

- برگزیده تندیس و لوح سپاس در قسمت نهادها و سازمان های مروج علم: موزه صلح تهران؛
به پاس انجام فعالیتهای علمی و آموزشی با هدف ترویج فرهنگ صلح از راه نشان دادن نتایج ناگوار جنگ و خشونت و آثار زیانبار آن بر انسان ها و محیط زیست و ایجاد محملی برای گفتگو، پژوهش و فرهنگ سازی به جای تماشای صرف اشیا تاریخی.

- برگزیده تندیس و لوح سپاس در قسمت معلمان مناطق محروم(بزرگداشت محمد بهمن بیگی): مراد حاصل پشنگه؛ به علت سال ها کوشش برای اعتلای علم و اندیشه میان دانش آموزان عشایر فارس و خوزستان.

- برگزیده لوح سپاس برای مستند علمی «کاپیتان من»: بهرام رادان؛ بعنوان هنرمندی سرشناس و دغدغه مند که در جهت عمومی سازی دانش از راه برقراری ارتباط نزدیک با بطن جامعه و ترویج مفاهیم تخصصی علم به زبان ساده با استفاده مؤثر از بستر سینما در مستند علمی فاخر «کاپیتان من» تلاشی چشمگیر و شایسته داشته است.

منبع:

1402/08/26
19:54:34
0.0 / 5
282
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , دانش , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین