هشدار وزیر ارتباطات:

عدم اتصال واحدهای درمانی به پنجره ملی، دیگر قابل پذیرش نمی باشد

عدم اتصال واحدهای درمانی به پنجره ملی، دیگر قابل پذیرش نمی باشد به گزارش فیکس سرور، وزیر ارتباطات با تکیه بر ضرورت ارائه کامل خدمات سلامت هوشمند بوسیله پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اظهار داشت: در این برهه زمانی عدم اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند دیگر قابل پذیرش نمی باشد


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عصر روز سه شنبه ۹ آبان، چهارمین جلسه کمیته نظارتی اجرای بند ج تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ که به هوشمندسازی خدمات دولت و راه اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اختصاص دارد با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، میثم لطیفی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی، سید مهدی نیازی معاون سازمان برنامه و بودجه و معاونان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و بیمه مرکزی و سازمان های بیمه گر درمانی برگزار شد.
در این جلسه وضعیت انجام الزامات قانون برنامه ششم توسعه، قانون بودجه سال 1402، مصوبات شورای اجرایی فناوری اطلاعات و تکالیف آئین نامه مذکور در حوزه درمان و سلامت مورد بررسی قرار گرفت.
در ابتدا گزارش نظارتی حوزه کلان طرح سلامت الکترونیکی و وضعیت ارائه خدمات هوشمند حوزه درمان و سلامت ارائه شد و ضمن بررسی دستاوردهای نظام سلامت الکترونیک در سالهای اخیر مقرر شد اقدامات باقیمانده دستگاههای این بخش در محورهای 23 گانه تعیین شده در جریان این جلسه در فرصت های تعیین شده برای هر بند به انجام برسد.
در این جلسه موضوع هایی مانند وضعیت ارائه خدمات برخط این حوزه از راه پنجره واحد خدمات هوشمند و پنجره دستگاه ها همینطور بهبود درصدهای پیشرفت پروژه های سلامت الکترونیک بررسی و مقرر شد مواردی مانند تکمیل سامانه برخط خدمات بیمه های تکمیلی و تجاری بیمه شدگان و حذف کاغذ و مراجعات به بیمه های تکمیلی، تدوین آئین نامه نظام تنظیم گری-کاروری و شکل گیری اپراتورهای هوشمند در این بخش، تکمیل سامانه ها و خدمات الکترونیکی سازمان ها و تجمیع خدمات کلیه سامانه های دستگاههای خدمت دهنده این بخش در چارچوب پنجره واحد به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند در فرصت های تعیین شده به ثمر برسد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این نشست تاکید کرد: وقتی هدف همه ما افزایش رضایت مندی مردم باشد راهی جز عرضه خدمات الکترونیکی فناورانه پایه بخصوص در حوزه سلامت، بهداشت و درمان نداریم.
وی اضافه کرد: ازاین رو همه دستگاههای متولی بهداشت و درمان و عرضه کنندگان خدمات بیمه ای باید دست به دست هم دهند تا با عرضه خدمات سلامت هوشمند، شرایطی ایجاد کرد که برای مردم جز مبحث بیماری، چالش های دیگری در مراکز اداری بیمارستان ها و خدمات درمانی و بیمه ای ایجاد نشود و حلاوت استفاده از فناوری در دریافت کامل خدمات این بخش به مردم را شاهد باشیم.
زارع پور افزود: از طرفی بر مبنای تکالیف قانونی تا پایان آبان ماه همه دستگاههای دولتی همچون مراکز بهداشت و درمان باید تمام خدمات خویش را به صورت الکترونیکی عرضه کنند.
وی اضافه کرد: بنابر همین تکلیف قانونی در این برهه زمانی عدم اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند دیگر قابل پذیرش نمی باشد و بر همین مبنا باید روند اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و عرضه خدمات برخط دانشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و ارائه خدمات هوشمند حوزه بیمه، سلامت و درمان کشور تسریع شود.
میثم لطیفی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور هم ضمن اشاره به این که دستگاهها مکلف هستند که اتصال و ارائه تمام خدمات خود از راه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را به سر انجام برسانند، اظهار داشت:   دستگاه هایی که در قسمتهایی با چالش مواجه بوده اند در نخستین فرصت باید نسبت به رفع این ایرادات و ارائه خدمات هوشمند به مردم اهتمام لازم را داشته باشند.
وی بر لزوم بازبینی برخی فرایندهای اداری برای ارائه هرچه بهتر خدمات «سلامت هوشمند» در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند تصریح کرد.
منبع:

1402/08/12
18:27:40
0.0 / 5
379
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین