ابزارهای هوش مصنوعی روش استفاده از چت جی پی تی برای نوشتن فرمول های اکسل

ابزارهای هوش مصنوعی روش استفاده از چت جی پی تی برای نوشتن فرمول های اکسل فیکس سرور: فرمول نوشتن در اکسل برای دستیابی به نتیجه دلخواه می تواند چالش برانگیز باشد، به ویژه زمانی که داده های زیادی در یک صفحه گسترده دارید و به فرمول پیچیده ای نیاز دارید. حالا با بهره گیری از چت جی پی تی می توان هوشمندانه تر کار کرد.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، چت جی پی تی و سایر ربات های چت هوش مصنوعی می توانند به آسانی و به سرعت کمک کنند بدون ثبتنام در یک وب سایت تخصصی، مانند ExcelFormulaBot، فرمول هایی را بصورت رایگان ایجاد کنید.
نکته مهم در مورد استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی  یا بینگ چت برای ایجاد فرمول برای مایکروسافت اکسل این است که با دادن دستور العمل های شفاف به آنها می توانید فرمول هایی ساده یا پیچیده داشته باشید.
چگونه از چت جی پی تی  برای نوشتن فرمول های اکسل خود استفاده کنیم
استفاده از چت جی پی تی  برای نوشتن فرمول اکسل نیاز به دسترسی به مایکروسافت اکسل یا گوگل شیت دارد، می توانید از این فرمول ها برای هر دو برنامه استفاده کنید. همین طور برای دسترسی به چت جی پی تی  به یک حساب اپن ای آی نیاز دارید.
به یاد داشته باشید که این ربات های گفتگوی هوش مصنوعی به همان اندازه که آگاه هستند، هنوز به اندازه یک انسان به ظرافت ها واقف نیستند و می توانند خطا ایجاد کنند یا درخواست ها را اشتباه تفسیر کنند.
1. چت جی پی تی را باز کنید
فایل اکسل یا گوگل شیت خودرا باز کنید و برای دسترسی به چت جی پی تی  به chat.openai.com بروید. اگر وارد سیستم نشده اید در این مرحله یک حساب ایجاد کنید. بعد از ورود به سیستم، به گفت و گو با چت جی پی تی هدایت خواهید شد.
صفحه گسترده زیر مثالی است که ما با بهره گیری از آن این آموزش را ادامه خواهیم داد:
موجودی کاملی از تعدادی جنس: دارای 45 محصول در ستون A، هر کدام با یک شماره SKU (ستون B)، مقدار موجودی (ستون C)، مقدار خریداری شده در ماه ژانویه (ستون D)، قیمت برای هر واحد (ستون E)، و جمع فرعی (ستون F، با فرمولی که از قبل داشتیم محاسبه شده).
ما می خواهیم از چت جی پی تی  برای ایجاد چند مثال ساده از فرمول ها استفاده نمائیم، همچون محاسبه مالیات فروش (ستون G)، کمیسیون فروشنده (ستون H، در تصویر نیست)، کل (ستون I، نشان داده نشده است) و مقدار باقیمانده موجودی برای ماه آتی (ستون J، نمایش داده نشده است).


2. با چت جی پی تی بسیار شفاف صحبت کنید
اکنون فرمول مورد نظر خودرا از چت جی پی تی بخواهید. برای انجام این کار، باید به صراحت به ربات گفت و گو هوش مصنوعی توضیح دهید که می خواهید فرمول چه کاری انجام دهد.
شما باید بطورکامل واضح خواسته خود ر مطرح کنید برای اینکه هر خطای چت جی پی تی  به دلیل سوء تفاهم می تواند منجر به مقادیر نادرست در جدول شما شود.
فرض کنید می خواهیم چت جی پی تی بقیه فرمول ها را بوجود آورد. در این صورت، ما باید موارد را خیلی واضح و مشخص توضیح دهیم، بدین سبب از چت ربات هوش مصنوعی می خواهیم که یک فرمول اکسل برای محاسبه مالیات بر فروش ارزش پولی در ستون F با نرخ 6درصد بنویسد.


3. فرمول را کپی و در اکسل پیست کنید
فرمول را از چت جی پی تی کپی کنید و آنرا در سلول اکسل که می خواهید با نتایج پر کنید، قرار دهید و هر گونه ویرایش لازم را انجام دهید. تا جایی که می توانید، پیش از پر کردن بقیه سلول ها صحت نتایج را خودتان تأیید کنید.
در مثال زیر، فرمول تصحیح شده تا سلول صحیح F3 در محاسبه مالیات فروش لحاظ شود.


4. اضافه کردن بقیه فرمول ها
در ادامه از چت جی پی تی خواسته می شود تا فرمولی برای محاسبه 10 درصد کمیسیون در کل پول سلول F3 بوجود آورد.


5. جدول را کامل کنید
هنگامی که فرمول کمیسیون خودرا اضافه کردیم، می توانیم به دو ستون بعدی رفته تا کل موجودی و موجودی باقیمانده را برای تکمیل جدول محاسبه نماییم.


6. بقیه اکسل خودرا پر کنید
وقت آنست که بقیه صفحه اکسل را با فرمول های جدید پر کنید. برای انجام این کار، مکان نما خودرا در گوشه سمت راست پایین سلول با فرمول قرار دهید و مکان نما را روی بقیه سلول هایی که می خواهید فرمول در آن قرار دهید، کلیک کرده و بکشید.


ت 99منبع:

1402/08/03
15:49:26
0.0 / 5
231
تگهای خبر: آموزش , سایت , فروش , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین