عرضه سیستم کنترل هوشمند روشنایی با قابلیت بهینه سازی مصرف انرژی

عرضه سیستم کنترل هوشمند روشنایی با قابلیت بهینه سازی مصرف انرژی به گزارش فیکس سرور، تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین یه سیستم های هوشمند لامپ های خیابانی و اتوبانی دست پیدا کردند که به قول آنها امکان کاهش و یا افزایش شدت مصرف انرژی در این محصول پیشبینی شده و از راه آن میتوان نسبت به کاهش مصرف انرژی در زمان اوج مصرف اقدام نمود.


ساسان عطار، مدیرعامل این شرکت فناور فعال در عرصه تولید بوردهای روشنایی و محصولات در رابطه با آن در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: این شرکت فعالیت خویش را از سال ۱۳۸۸، با هدف پشتیبانی از تولیدات داخلی و حفظ سرمایه ملی با استفاده از تخصص، توان و دانش بومی در زمینه طراحی و ساخت محصولات الکترونیکی با پیشرفته ترین دستگاه ها شروع کرده است.
وی استفاده از دانش، تکنولوژی و جدید ترین قطعات الکترونیکی در صنعت، بهینه سازی و افزایش راندمان سیستم های مورد استفاده، تولید محصولات باکیفیت، ایجاد اشتغال و همینطور رضایت مندی و احترام به حقوق مشتریان را همچون اهداف اصلی این شرکت برشمرد.
عطار ضمن اشاره به محصولات تولیدی این شرکت، خاطرنشان کرد: ما در کنار تولید بوردهای روشنایی و محصولات آن، ساخت سیستم کنترل هوشمند روشنایی را در دستور کار تحقیقاتی خود قرار دادیم.
وی ضمن اشاره به اهمیت سیستم کنترل هوشمند روشنایی، توضیح داد: مثلاً شما برای هوشمندسازی روشنایی منزل نیازمند سرور مرکزی هستید که هزینه بر است. اما ما در این شرکت، چراغ هایی تولید و طراحی کردیم که بدون سیم کشی و از راه امواج به هم وصل می شوند و به دو حالت «کم و یا زیاد کردن نور لامپ ها» و «تغییر رنگ نور» میتوان آنها را مدیریت کرد.
مدیر عامل این شرکت افزود: مثلاً در کنار چراغ شماره یک هستید و می خواهید نور چراغ شماره هزار و یک را کم یا زیاد کنید و یا رنگ نور آنرا تغییر دهید. این مهم در کسری از ثانیه بر مبنای اپلیکیشنی که در اختیار شما قرار دارد، رخ می دهد.
عطار با اشاره به اینکه این شیوه در مدیریت مصرف انرژی کمک شایانی خواهد کرد، اظهار داشت: در روزهایی که با کمبود انرژی و مشکل برق روبرو می باشیم، به جای این که کل چراغ های یک اتوبان و یا خیابان را خاموش نماییم، شدت مصرف انرژی آنها را کم می نماییم، از این طریق هم روشنایی مورد نیاز اتوبان ها تأمین می شود و هم در مصرف انرژی صرفه جویی خواهد شد.
وی اطلاع رسانی از خراب شدن چراغ ها و محاسبه (هیستوری) عمر چراغ ها در بازه های زمانی مختلف را از دیگر قابلیت های این محصول هوشمند نام برد و خاطرنشان کرد: قابلیت دیگر این سیستم هوشمند مدیریت زمان به صورت آنلاین و آفلاین و تعریف آن برای چراغ ها است؛ این توانایی باعث می شود که برای چراغ های هوشمند تعیین شود که از چه ساعتی روشن شوند و در چه ساعتی خاموش.
عطار با تکیه بر این که این ایده نه نمونه داخلی دارد و نه نمونه خارجی، تصریح کرد: برای این منظور در دنیا از سیستم دالی استفاده می شود که احتیاج به سرور مرکزی و سیم کشی دارد و در نهایت میتوان شدت نور را کم یا زیاد کرد. اما محصول ما هیچ هزینه ای به کاربر تحمیل نمی کند و فقط هزینه چراغ های هوشمند است که آن هم کمتر از هزینه چراغ های معمولی خیابانی است.
وی ادامه داد: بستری که در چارچوب این سیستم هوشمند فراهم کردیم، قابلیت اجرایی کردن و پیاده سازی و نصب حسگرهای مختلف همچون دما، رطوبت، آلایندگی هوا، نور، حرکت و یا هر حسگر دیگر را دارد و انتقال دیتا از همان بستر لامپ ها صورت خواهد گرفت و تنها هزینه نصب حسگر به آن اضافه می شود.
به نقل از ایشان، کارکرد حسگرهای این نوع لامپ ها از راه اپلیکیشن شخصی سازی می شود و کاملا برنامه پذیر است.
مدیرعامل این شرکت تصریح کرد: منحصربه فردسازی کارکرد لامپ ها از راه اسکن qrکد بر روی آنها کاملا در دسترس می باشد تا مدیریت آن لامپ انحصارا در اختیار کاربر قرار گیرد.1402/08/02
12:41:04
0.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین