صنایع خلاق تا سقف هفتصد و پنجاه میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت می کنند

صنایع خلاق تا سقف هفتصد و پنجاه میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت می کنند فیکس سرور: مدیر صندوق توسعه تکنولوژی های جدید از اعطای وام قرض الحسنه دوساله به صنایع خلاق تا سقف 750 میلیون تومان آگاهی داد


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، کلاهی که در پنل تامین مالی در اولین رویداد و نمایشگاه بین المللی مد و پوشاک خلاق سخن می گفت با تأکید بر ضرورت شرکت داری مدرن در عرصه صنایع خلاق اظهار داشت: شرکت های صنایع خلاق در عرصه های مختلف و بطور خاص، مد و پوشاک اگر می خواهند شرکت نوآوری داشته باشند، باید از سیستم تولید سنتی عبور کرده و خودرا به دانش حقوقی روز مجهز کنند؛ در غیر این صورت هیچگاه تولیدشان، منشاء اثر صادراتی نخواهد بود و برندی از آنها به خارج از کشور منتقل نخواهد شد.
وی افزود: صنایع خلاقی که نوآور هستند، از یک جایی به بعد باید وارد حاکمیت شرکتی مدرن شوند و ساختار حقوقی و مالی نظام مند ایجاد کنند تا بتوانند حمایت نظام بانکی و صندوق های پژوهش و فناوری را کسب کنند و در غیر این صورت، محکوم به شکست هستند.
عمده ترین شاخص برای گرفتن پشتیبانی از صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق «ایده» است
آزادی، مدیر صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق هم طی سخنانی درباب معیار سیاستگذاری در صندوق ها اظهار داشت: صندوق ها همچون بانکها تنها بر تولید تمرکز ندارند و دغدغه آنها بیشتر ناظر به بحث نوآوری است.
وی در ادامه به موضوع اولویت صندوق ها در عرصه استارتاپ ها پرداخت و اظهار داشت: استفاده از "هوش مصنوعی" برای طراحی و تحلیل داده همچون این اولویت هاست. همچنین" تبلیغات" که البته اینروزها اینفلوئنسرها در عرصه تبلیغات گوی سبقت را از دیگران ربوده اند و "استفاده از مواد بازیافتنی" از دیگر اولویت های صندوق است.
آزادی با اعلان اینکه صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تابحال قراردادی در عرصه پوشاک نداشته به سازوکار تائیدیه گرفتن یک ایده خلاق در صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق پرداخت و اظهار داشت: نخستین مرحله، ارائه پروپوزال اولیه و سابقه فعالیت است، در ادامه موارد دیگری همچون تفاوت محصول با نمونه های مشابه و در حقیقت مزیت محصول اهمیت می یابد و نهایتاً امکان سنجی بازار، مرحله آخری است که در بررسی ایده در صندوق طی می شود.
وی در عین حال، عمده ترین شاخص برای جلب پشتیبانی از صندوق های پژوهش و فناوری را خود "ایده" - بدین معنا که بتواند در بازار رشد کند - عنوان نمود و اظهار داشت: شاخص مهم دیگری که در ارزیابی ایده ها در صندوق مبنا قرار می گیرد، وضعیت تیم کاری اجرای ایده است.
حمایت صندوق پژوهش و فناوری البرز از ایده های خلاقی که بازار دارند
آقا صفری، مسئول سرمایه گذاری صندوق پژوهش و فناوری البرز هم در بحث خود بر اهمیت توجه صنایع خلاق به بازار محصول شان اصرار کرد و اظهار داشت: پیش از اجرائی شدن هر ایده ای باید به بازار آن توجه کرد و "فرهنگ" یک جامعه یکی از المان هایی است که می تواند معیاری برای شناخت بازار یا به عبارتی علاقه مصرفی مردم باشد. وی با اعلان اینکه تابحال در عرصه پوشاک، قراردادی نداشته اند، اشاره کرد: صندوق پژوهش و فناوری البرز از صنایع خلاقی که بازار داشته باشند حتی اگر در حد ایده باشند، حمایت می کند.
آقا صفری در آخر درباب چگونگی حمایت صندوق البرز اظهار داشت: ایده شتابدهی می شود، نمونه اولیه طراحی شده و سرمایه گذاری و ورود به بازار کلید می خورد. اولین رویداد و نمایشگاه بین المللی مد و پوشاک خلاق به همت ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، 25 و 26 مهرماه در خانه نوآوری و فناوری ایران انجام شد.
منبع:

1402/07/28
18:27:52
0.0 / 5
333
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین