علم هسته ای در کشور ما برای نجات انسان ها مورد استفاده قرار می گیرد

علم هسته ای در کشور ما برای نجات انسان ها مورد استفاده قرار می گیرد به گزارش فیکس سرور، قم قائم مقام فرهنگستان علوم، اظهار داشت: علم هسته ای در کشور ما برای نجات جان انسان ها مورد استفاده قرار می گیرد و بیماران به واسطه آن درمان می شوند، اما همین علم در دست عده ای دیگر تبدیل به بمب اتم می شود و در مدت کوتاه جان تعداد بسیار زیادی از انسان ها را می گیرد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، علی اکبر صالحی امروز، ۲۶ مهرماه در آیین شروع سال تحصیلی دانشگاه ادیان و مذاهب قم، بیان نمود: علم در ماهیت خود دارای شرافت ذاتی است و این نحوه به کارگیری علم است که در مفید خواندن یا غیر مفید دانستن آن تأثیر دارد، برای مثال علم هسته ای در کشور ما برای نجات جان انسان ها مورد استفاده قرار می گیرد و بیماران به واسطه آن درمان می شوند، اما همین علم در دست عده ای دیگر تبدیل به بمب اتم می شود و در مدت کوتاه جان تعداد بسیار زیادی از انسان ها را می گیرد.

وی ضمن اشاره به این که علم و دین دو وجه یک سکه هستند و با هم به ثمر می نشینند، اضافه کرد: در همین رابطه شیوه به کارگیری علم است که اهمیت آنرا مشخص می کند، علم باید در وجود کسی باشد که پاک است و با تزکیه درونی، علم خویش را در راه درست استفاده می نماید.

صالحی افزود: بر خلاف نظام های دانشگاهی دنیا که در آن بیشتر بر روی مباحث اقتصادی و رسیدن به منافع مورد نظر تاکید می شود، در اسلام چگونگی و چرایی مسائل مورد توجه است و تنها به منافع اقتصادی توجه نمی گردد، این رویکرد اسلام را از مکاتب دیگر متمایز می کند.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به جنایت های اخیر رژیم صهیونیستی ضد مردم مظلوم غزه، اظهار داشت: در اتفاق های دردناکی که در غزه رخ داد دست همه طرف ها درحال رو شدن است، ببینید آش چقدر شور شده که دبیرکل سازمان ملل پیام داده، رئیس جمهور فرانسه و آلمان صدایشان درآمده است. حق درحال جلوه گری است.

صالحی اضافه کرد: قضیه فلسطین موضوعی خاصی است که نباید به آسانی از آن عبور کرد، امام راحل با سیاست مداری خاصی که داشتند این مورد را به حق محور مسائل جهان اسلام قرار دادند و توجه همه را به سمت فلسطین و جنایت هایی که رژیم صهیونیستی بر سر این مردم مظلوم وارد می کند، جلب کردند.

وی افزود: این یک راهبرد مهم بود، که جهان اسلام را جمع کرد و ما امروز داریم ثمرات آنرا متوجه می شویم؛ امام اجازه نداد مسئله فلسطین در جهان اسلام فراموش شود و شرایط را برای شکل گیری جبهه مقاومت فراهم ساخت و امروز حق برای همه درحال آشکار شدن است. کسانی که برای صلح با رژیم صهیونیستی جلو رفتند حالا باید چه خجالتی بکشند.

قائم مقام فرهنگستان علوم اظهار داشت: در ۶ روز لشکر کشورهای اسلامی در مقابله با اسرائیل غاصب شکست خوردند اما از سال ۲۰۰۰ به بعد به برکت انقلاب اسلامی و روح مسیحیایی امام و راهی که رهبر معظم انقلاب آنرا ادامه داد، اسرائیل از جنوب لبنان خارج شد و شکست خورد و این راه تابحال امتداد دارد.

صالحی ضمن اشاره به این که جمهوری اسلامی نمونه ای بی نظیر از حکمرانی مبتنی بر آموزه های دینی را به جهان عرضه کرده است، بیان داشت: ما به دنبال تجهیز بیشتر خود به علم و فناوری هستیم و از این طریق برای حل مشکلات جهان اسلام گام برخواهیم داشت.

وی افزود: دشمنان می خواهند بُعد ایمان مردم ما را تضعیف کنند، آنان اراده ما را نشانه گرفتند؛ این ملت با اراده که توانست دوران دفاع مقدس که یک جنگ جهانی بود را با پیروزی پشت سر بگذارد، هیچ وقت در مقابل دشمنان تسلیم نمی شود.

صالحی اظهار داشت: دشمنان تلاش دارند امید ما را بگیرند، ما مشکلاتی داریم اما باید نیمه پر لیوان را ببینیم و بدانیم امروز در چه نقطه ای هستیم، دین تا پیش از انقلاب اسلامی مهجور بود، کسی فکر نمی کرد دین بتواند محرک جامعه باشد، اما امام راحل گرد و غبار را از روی دین جدا و آنرا مجدد احیا کرد به نحوی که امروز علاوه بر ایران در کشورهای دیگر هم شاهد توجه به مبدا شناسی و معرفت شناسی هستیم و بسیاری از دانشگاه های دنیا کرسی اسلام شناسی و شیعه شناسی گذاشتند.

وی اضافه کرد: امام راحل توانست این انقلاب را به پیروزی برساند و آنرا تثبیت کند بدون اینکه سلاحی به کار گیرد، مقاومت الزاما همیشه با سلاح نیست با اراده است، مقاومت پیش از هرچیز اراده و تصمیم می خواهد امام این اراده را در دل مردم تثبیت کرد و این انقلاب محقق شد.

منبع:

1402/07/27
13:37:59
0.0 / 5
258
تگهای خبر: دانش , دانشگاه , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین