در منطقه ویژه اقتصادی پیام رونمایی شد

از نسل جدید مودم های اینترنت تا با اهمیت ترین داروی بیماران قلبی

از نسل جدید مودم های اینترنت تا با اهمیت ترین داروی بیماران قلبی فیکس سرور: آیین رونمایی از 3 محصول دانش بنیان در عرصه های صنعتی و دارویی با حضور رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در این منطقه ویژه اقتصادی اجرا شد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، دکتر محمدصادق خیاطیان امروز سه شنبه ۱۸ مهر ماه جاری در رأس یک هیات همراه از منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام بازدید نمود. در جریان این بازدید دکتر خیاطیان و هیات همراه از نزدیک با توانمندی ها و ظرفیتهای شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در این منطقه ویژه اقتصادی آشنا شد و با مدیران این شرکتها به گفت و گو پرداخت و در جریان مسائل و دغدغه های آنها قرار گرفت.
در حاشیه این بازدید نیز از چند محصول حوزه فناوری با قابلیت های فناورانه بالا که توسط شرکت های دانش بنیان مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به تولید رسیده ‎اند، رونمایی گردید.
تولید نسل جدید مودم های اینترنت در یک شرکت دانش بنیان
یکی از شرکت هایی که به رونمایی از محصول جدید خود پرداخت، توانسته است نسل جدید دستگاه های مودم اینترنت را به تولید برساند.
امیرحسین رشیدیان، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان در این زمینه اظهار داشت: بطور کلی تامین اینترنت به دو بخش ثابت یا سیار تقسیم می شود. از طرف دیگر بنا بر مدل توسعه ای که شبکه مخابراتی در داخل کشور داشته است، می توان گفت وزن بیشتر تامین اینترنت کشور بر عهده اپراتورهای سیار است و به هر علت کمتر به سمت خدمات فیبری رفته ایم. باتوجه به این اتفاق که در داخل پیش آمده، رویکرد نظام عرضه و تقاضا به صورتی بر سرویس سیار و اپراتور موبایل است.
وی ادامه داد: اپراتورهای تلفن همراه بطور معمول سرویسی برای گوشیها دارند، اما برای محلهای مختلف و منازل و ادارات و سازمان ها برای تامین اینترنت نیاز به دستگاه مودم دارند. ما نیز از ۶ سال قبل طراحی و تولید مودم های سیم کارت خور را شروع کردیم و کل پروسه را داخل مجموعه خود انجام دادیم و به اقتضای شرایط روز نیز مدلها را توسعه داده و به روز کردیم تا باتوجه به سیر پیشرفت تکنولوژی، ما هم بتوانیم پاسخگوی نیاز مشتریانمان که اپراتورها هستند، باشیم.
رشیدیان بیان کرد: از چند سال پیش که کار خودرا شروع کردیم، یک مودم پایه را طراحی کردیم که این محصول در سه مدل مختلف باتوجه به کاربردهای متفاوت حدود چهار سال روی خط تولید ما بود و نیازهای مشتریان را برآورده می کرد. از یک سال و نیم گذشته باتوجه به نیاز کشور که در حوزه اینترنت مطرح است و سرویس هایی که اپراتورهای موبایل ارائه می دهند، دریافتیم نیاز به طراحی مودم نسل جدید داریم. در حقیقت مودمی که از هر دو سیم کارت ۴G و TD-LTE بطور همزمان پشتیبانی کند، احساس می شد. تا پیش از این محصولی که در این رده موجود بود، خارجی بود که به شکل گسترده وارد می شد. برنامه مفصل و فشرده طراحی را پیاده سازی و کوشیدیم با به روزترین فناوری های دنیا طراحی نماییم که محصولی شایسته را آماده و عرضه نماییم.
مدیر تحقیق و توسعه شرکت اتصال صنعت میانه اظهار داشت: این محصول از ال. تی. ای کت ۶ پشتیبانی می کند که این امکان را به ما می دهد از دو «کریِر» سرویس دریافت نماییم. با این توانایی پهنای باند خیلی بهتری در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد. این مودم معادل دو برابر گونه قدیمی تر خود ظرفیت دارد. باتوجه به نیازی که روز به روز برای همه مردم در بحث فناوری اطلاعات ایجاد می شود چنین تجهیزی می تواند جذاب باشد چون نیاز تغییر کرده است.
وی افزود: در بحث طراحی این مودم با توجه به این که تمام تکنولوژی های موبایل را پشتیبانی می کند این مساله را در نظر گرفتیم که با استقرار اپراتورهای موبایل در کشور، تمام فرکانس هایی که اپراتورهای ما روی آن در حال سرویس دهی هستند را روی مودم تولیدی خود پیاده سازی نماییم. بطور خلاصه این محصول برای تمام اپراتورهای عرضه کننده سیم کارت قابل استفاده می باشد.
رشیدیان اظهار داشت: در نتیجه از جایی که شبکه موبایل در داخل کشور توسعه خوبی داشته است، در نتیجه این محصول، محصولی است که برای بازار کارایی موثری دارد و مشترک نهایی می تواند باتوجه به نقطه ای که در آنست، استفاده نماید.
مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان اشاره کرد: این مودم با تمام اپراتورهای کشور سازگار است و به شکلی هست که با استقبال خوبی مواجه خواهد شد. تا حالا نیز همین طور بوده و تا امروز با چهار اپراتور اصلی کشور قرارداد داریم و محصولمان تایید شده و درحال تولید برای عرضه به بازار هستیم.
وی اظهار داشت: ارزش افزوده و برتری که مودم ما نسبت به سایر رقبا این است که ما محصول خودرا بصورت کامل طراحی کردیم و این مساله موجب می شود که در هزینه تمام شده به نقطه بهینه برسد. در نتیجه محصول از نظر کیفی و عملکردی و قیمت، قابل رقابت با برندهای خارجی است و این مساله انگیزه بخش ما است که در صادراتش پیش رویم.
تولید ابزارآلات مختلف اندازه گیری صنعتی به همت دانش بنیان های کشورمان
شرکت دانش بنیان دیگری بسته پرتعدادی از ابزارآلات اندازه گیری های صنعتی را به تولید رسانده است که از این محصولات جدید خود در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام رونمایی نمود.
وهاب سلگی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره ی محصولات جدید شرکت متبوعش، اظهار داشت: عمده محصولات ما به اندازه گیری سیالات اختصاص دارند. محصولاتی که امروز از آن رونمایی کردیم، در سه دسته اصلی تقسیم می شود که هرکدام مدلها و اشکال متنوع خودرا دارند.
وی ادامه داد: اولین محصول ما دستگاه رفرکتومتر بود. این محصول دستگاهی برای اندازه گیری غلظت مایعات است. این دستگاه ضریب شکست را اندازه گیری می کند و بر این اساس غلظت مایع مشخص می شود. رفرکتومتر چند مدل دارد؛ مدل پرتابل قابل حمل است و دیگری مدل رومیزی.
بگفته مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، مهم ترین مدل دستگاه رفرکتومتر که این شرکت ساخته، مدلی است که روی خط تولید نصب می شود و اندازه گیری را با فعالیت تولید انجام می دهد و همچون امکانات جانبی آن انتقال اطلاعات حاصل از اندازه گیری به سایر بخش های خط تولید است.
سلگی بیان کرد: ما نخستین تولیدکننده دستگاه رفرکتومتر در کشور هستیم و غیر از شرکت ما هنوز کسی به فناوری این دستگاه دست پیدا نکرده است. بیشتر کارخانجات صنایع غذایی این دستگاه را از ما تهیه می کنند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره ی دومین محصول رونمایی شده این شرکت نیز اظهار داشت: دستگاه کنداکتیویتی متر دومین محصول ماست. کار این دستگاه نیز اندازه گیری غلظت مایعات است، اما مکانیسم عملکردش الکتریکی است، یعنی غلظت یون های یک محلول را بررسی می کند. هر چقدر تعداد یون ها بیشتر باشد، هدایت الکتریکی هم بیشتر است. دستگاه نیز میزان این هدایت الکتریکی را می سنجد. هر چقدر هدایت الکترونیکی بیشتر باشد پس غلظت بیشتر است.
وی همین طور درباره ی سومین دستگاه شرکت متبوعش هم اظهار داشت: دستگاه سوم نیز فلومتر است که خود به دو نوع تقسیم می شود. ما نزدیک به ۴۵ مدل از این دستگاه را تولید می نماییم. از سایزهای کوچک تر که در صنایع غذایی استفاده می شود تا سایزهای بزرگ که در خطوط انتقال آب و... به کار می رود.
سلگی افزود: فلومترها در دو بخش جرمی و حجمی اندازه گیری می کنند. ما برای نخستین بار محصول را در کشور طراحی کردیم و الان نیز درحال توسعه مدلهای متنوع آن هستیم.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: بازاری که ما تجربه حضور در آنرا داریم، کارخانجات صنایع غذایی هستند و بخشی هم تولیدکنندگان ماشین آلات صنایع غذایی هستند. بازار رشد داشته و در کنار این دو بخش تجربه همکاری با صنایع پتروشیمی و نفت و... را هم داریم.
وی ادامه داد: هم اکنون هم از نظر صادرات تجربیاتی داریم و چند دستگاه به کانادا، کره جنوبی، ترکیه و افغانستان صادر کردیم.
تولید اسپری نیتروپاف در یک شرکت دانش بنیان
سومین شرکت نیز از محصول خود با عنوان اسپری نیتروپاف در محل فرودگاه پیام رونمایی نمود.
امیراسماعیل ثقفی نیا، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره ی این محصول جدید، اظهار داشت: ما در سال ۸۲ با حادثه ای در ابعاد بین المللی روبه رو بودیم؛ یعنی یازده سپتامبر. این واقعه کاری کرد که برخی کشورها واکنش های بسیار خاصی نسبت به آن نشان دهند؛ همچون واکنش هایی در عرصه درمان و دارو.
وی ادامه داد: دراین زمینه اتفاقاتی برای داروهای قلبی افتاد که همچون آنها تولید قرص نیتروگلیسیرین بود. در آن زمان در کشور ما ۲۰۰ هزار نفر از قرص نیتروگلیسیرین استفاده می کردند. این قرص یکی از مهم ترین داروهای در رابطه با بیماری قلبی است. کسی که از اتاق عمل بیرون می آید، نیاز فوری به تزریق این قرص بصورت آمپول دارد و بعد از آن نیز باید نیتروگلیسیرین را بصورت زیرزبانی استفاده نماید.
مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: بعد از واقعه یازده سپتامبر، معاون وقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ما اظهار داشت که کشور نیاز مبرم به قرص نیتروگلیسیرین دارد و از آنجائیکه سابقه ما نیز در عرصه قرص و دارو بود، پروژه تولید قرص های نیتروگلیسیرین را بصورت اسپری متقبل شدیم. در نهایت این پروسه ۱۱ سال از ما وقت گرفت. بعد از آن در سال ۹۳ با تولید محصول موفق به دریافت عنوان دانش بنیانی شدیم.
ثقفی نیا با اشاره به این که این شرکت همه عناصر و ترکیبات نیتروگلیسیرین را خود تولید می کند، اظهار داشت: نیتروگلیسیرین دارویی است که در وضعیت حاد، مریض را از مرگ قلبی نجات می دهد. در این زمینه نیز اشراف کامل داریم و سال ها درحال تحقیق و توسعه محصولاتمان هستیم. دراین زمینه تازه ترین محصولی که به تولید رسانده ایم، «نیتروپاف» است که در کنار نیتروگلیسیرین از داروهای مهم قلبی است. این دارو موجب توزیع بهتر جریان خون می شود. این دارو قبلا بصورت زیرزبانی مصرف می شد، اما مصرف نیتروپاف به شکل زیرزبانی مقدار زیادی از نیتروگلیسیرین را هدر می دهد. ما نیز به سراغ طراحی و تولید اسپری روی دهانی رفتیم.
وی با اعلان اینکه نیتروگلیسیرین همین طور مانع تهاجم ناگهانی درد قفسه سینه می شود و از حملات قلبی نیز جلوگیری می کند، اشاره کرد: وقتی سن از ۴۰ می گذرد، ممکنست ناگاه عصبی شوید و فشار خون بالا برود. کار نیتروپاف در مواقع اورژانس قلبی است، یعنی درد قفسه سینه را کاهش داده و در پنج تا ۱۰ دقیقه که عملیات ناراحتی قفسه سینه شروع شود، زمان حیاتیست که با مصرف آن مریض از مرگ نجات می یابد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان همین طور اظهار داشت: ما اگر بهر دلیلی هر نوع عمل جراحی قلب انجام دهیم تا آخر عمر نیازمندیم رگ ها را منبسط نماییم و داروی نیتروگلیسیرین مصرف نماییم. کسی که سابقه سکته قلبی دارد، باید با خود نیتروپاف را حمل کند. دراین زمینه ما کوشیدیم دارو را طوری طراحی نماییم که حمل آن آسان باشد.
وی ادامه داد: برآوردهای ما نشان میدهد که ۱۰ هزار نفر از قرص نیتروپاف استفاده می نمایند. بعد از ورود محصول ما به بازار، نیاز کشور بطور کامل تامین شده و دیگر نیازی به واردات نداریم.
ثقفی نیا اشاره کرد: ما تقریباً بیش از هفت سال داروهای قلب و خاصه نیتروگلیسیرین را به تولید رسانده ایم. در طول این مدت حتی یک بار گزارش EDR نداشته ایم، یعنی پزشک، پرستار و بیمار حتی یک دفعه به ما گزارش نداده اند که دارو نتوانست وظیفه خودرا انجام دهد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره ی صادرات این محصول نیز اشاره کرد: نیتروپاف به این شکلی که وجود دارد در کشورهای همسایه ایران هم قابل استفاده می باشد، پس بدنبال صادرات این محصول هستیم و در تلاشیم محصول جدید خودرا به کشورهایی مثل ارمنستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، عراق و دیگر کشورهای حوزه خزر و خلیج فارس صادر نماییم.
به نقل از صندوق نوآوری، منطقه ویژه اقتصادی پیام در محدوده ای به وسعت ۳۶۰۰ هکتار در اراضی ۱۰ هزار هکتاری فرودگاه بین المللی پیام در استان البرز تأسیس شده است. هدف از تاسیس این منطقه ویژه اقتصادی، حمل و نقل بار هوایی و پستی، فرآوری کالا، انبارداری، خدمات سردخانه ای، صنایع ارتباطات و فناوری اطلاعات و صادرات است.
هم اکنون ۳۰۰ شرکت تولیدی و دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام مشغول فعالیت هستند که ۷۰ درصد آنها در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات مشغول فعالیت هستند.1402/07/19
08:10:32
0.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین