یافته جدید دانشمندان:

اروپایی ها در گذشته مرده خواری می کردند

اروپایی ها در گذشته مرده خواری می کردند فیکس سرور: مطالعه جدید دانشمندان نشان میدهد که پانزده هزار سال پیش مرده خواری مراسمی رایج در میان اروپاییان بوده است.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، طبق یک مطالعه جدید، آدم خواری در حدود 15هزار سال پیش در اروپا طی مراسم خاکسپاری جنازه معمول بوده و مردم مرده ها را نه از سر ناچاری، بلکه به عنوان قسمتی از فرهنگ خود می خوردند.
در حالی که پژوهشگران قبلا استخوان های جویده شده و جمجمه های انسان را پیدا کرده بودند که در غار گوف انگلستان به شکل فنجان تغییر یافته بودند، مطالعه انتشار یافته در مجله Quaternary Science Reviews نشان میدهد که این یک حادثه از سر جبر نبوده است.


 
تحقیقات آنها بر جوامع ماگدالنی در اواخر عصر پارینه سنگی فوقانی متمرکز بود. این افراد در حدود 11هزار تا 17هزار سال پیش زندگی می کردند.
کارشناسان موزه تاریخ ملی لندن، تحقیقات انجام شده را برای شناسایی 59 مکان ماگدالنی که دارای بقایای انسان هستند، بررسی کردند. بیشتر آنها در فرانسه بودند و سایت هایی نیز در آلمان، اسپانیا، روسیه، بریتانیا، بلژیک، لهستان، جمهوری چک و پرتغال بودند. آنها توانستند رفتارهای انجام شده در مراسم خاکسپاری جنازه را در 25 مکان تفسیر کنند.
15 مورد شواهدی از بقایای انسان با آثار جویدن، استخوان های جمجمه با آثار بریده شدن و استخوان هایی که عمداً برای استخراج مواد مغذی مغز استخوان شکسته شده بودند، نشان از وقوع مرده خواری داشتند. همین طور شواهدی وجود داشت که نشان می داد در بعضی موارد بقایای انسان با حیوانات مخلوط شده است.
به گفته پژوهشگران، دستکاری بقایای انسان و وقوع مکرر آن در مکان هایی در سرتاسر اروپای شمالی و غربی نشان میدهد که مرده خواری هنگام تدفین یک عمل مرسوم در فرهنگ ماگدالن است.
این مطالعه نشان میدهد که مرده خواری روشی بود که جوامع ماگدالنی برای دفع متوفیان خود از آن استفاده می کردند. این افراد بجای دفن مردگان خود، آنها را می خوردند.1402/07/17
11:57:45
0.0 / 5
254
تگهای خبر: پژوهش , دانش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین