نماینده مجلس در رویداد ملی طراحی و ساخت خودروهای پرنده مطرح كرد

مصوبات مجلس برای طرح های پیشران

مصوبات مجلس برای طرح های پیشران به گزارش فیکس سرور، نماینده مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به نقش اندیشکده ها اظهار داشت: در برنامه هفتم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را موظف کردیم که چارچوب تشکیل اندیشکده ها را در حوزه های مختلف ظرف یک سال تنظیم کنند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، اقبال شاکری امروز در مراسم اختتامیه اولین رویداد ملی طراحی و ساخت خودرو های پرنده که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، با تکیه بر این که خودروی پرنده موضوعی است که الان در سطح دنیا مطرح گردیده است، اضافه کرد: اندیشکده سیساستگذاری امیرکبیر، مرکز نوآوری معراج و یک شرکت مهندسی دست به دست هم دادند و این رویداد را رقم زدند.
وی با تکیه بر این که خوشبختانه حضور خوبی در این حوزه صورت گرفته است، اظهار نمود: یکی از محورهای کلان دانشگاه امیرکبیر که بعنوان راهبردهای کلان توسعه و پروژه های کلان پیشنهاد کرده بود، ادامه همین مسیر بوده است و امیدواریم برگزاری چنین رویدادهایی، فتح بابی برای اجرای طرح های پیشران باشد.
نماینده مجلس شورای اسلامی با تکیه بر نقش مؤثر فرهیختگان جوان در حوزه های صنعتی و اندیشکده ها، تصریح کرد: امیدواریم از این دست موضوعات در اندیشکده سیاستگذاری امیرکبیر با حضور فارغ التحصیلان دانشگاه در کشور توسعه یابد.
وی ضمن اشاره به برنامه هفتم، خاطرنشان کرد: برای پشتیبانی از پروژه های کلان و پیشرو چند بند از قانون تصویب شده است. این مصوبات در چهارشنبه هفته گذشته در صحن کمیسیون تلفیق تصویب گردید و چند روز آینده در صحن علنی مطرح می شود.
شاکری اضافه کرد: چندین اندیشکده در موضوعات مختلف پیشرو هستند و این اندیشکده ها اقدامات لازم را روی چندین قانون در مجلس انجام دادند.
این نماینده مجلس تصریح کرد: نقش اندیشکده ها در تأمین شرایط و بسترهای حمایتی و سیاست گذاری بسیار مؤثر است؛ ازاین رو در برنامه هفتم، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را موظف کردیم که چارچوب تشکیل اندیشکده ها را در حوزه های مختلف ظرف یک سال تنظیم کنند.
وی خاطرنشان کرد: در قانون گذاری پیشنهاد دادیم که هر قانون برای ورود به مجلس حداقل امضای چهار دانشگاه مرتبط و دو اندیشکده مرتبط را داشته باشد، در غیر این صورت ما وارد آن حوزه نشویم.
نماینده مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: امیدواریم این اتفاقات سرمنشأ توسعه و تحول فناوری در کشور باشد.
منبع:

1402/07/13
19:49:49
0.0 / 5
248
تگهای خبر: آموزش , دانش , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین