سرپرست دانشگاه امیركبیر در اختتامیه اولین رویداد خودروهای پرنده تاكید كرد

زمینه بروز استعدادها در کشور مهیا شود

زمینه بروز استعدادها در کشور مهیا شود به گزارش فیکس سرور، سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن اشاره به وضعیت تیم های رباتیک در داخل و خارج کشور، تصریح کرد: در کشور استعدادهای خوبی وجود دارد، ولی باید زمینه بروز آن در کشور مهیا شود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رهایی امروز در مراسم اختتامیه نخستین رویداد خودرو های پرنده که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، توسعه صنعت دانش بنیان را یکی از محورهای آینده کشور دانست و اظهار داشت: توسعه دانش بنیان منجر به توسعه اقتصاد دانش بنیان می شود و اقتصاد دانش بنیان دارای مبنای فکری و علمی است.
وی ضمن اشاره به اهمیت مسیر توسعه علمی در کشور، اظهار نمود: در این راه لازم است اتاق های فکر در هر بخشی ایجاد شود تا مبنای فکری برای حوزه های مختلف عرضه نماید و در این راه اندیشکده ها حائز اهمیت خواهند بود.
رهایی تصریح کرد: هر چند ما دیر هنگام در زمینه ایجاد اندیشکده ها شروع کردیم، ولی با سرعت خوبی رو به پیشرفت دارد، ضمن آنکه امروزه اندیشکده ها جایگاه خوبی در کشور یافته اند.
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تکیه بر این که اعتقاد یافتن به این اندیشکده ها مهم می باشد، خاطرنشان کرد: با برگزاری رویداد خودرو های پرنده گروه ها و تیم های مختلفی ایده های قابل توجهی عرضه دادند.
وی ادامه داد: ما قبلا این تجربه را در حوزه رباتیک داشتیم. در زمانیکه نهادی به این حوزه توجهی نداشت و در دانشگاه امیرکبیر با برگزاری رویدادهای مختلف، تیم ها ایده های خویش را عرضه دادند و بعضی از آنها نه تنها در سطح ملی، بلکه در سطح بین المللی جایگاه های خوبی به دست آوردند.
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: در کشور استعدادهای خوبی وجود دارند، ولی باید زمینه بروز آنها در کشور مهیا شود.
منبع:

1402/07/13
00:56:39
0.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین