نمونه ای از یک سیارک برای نخستین بار به زمین رسید

نمونه ای از یک سیارک برای نخستین بار به زمین رسید به گزارش فیکس سرور، دانشمندان برای نخستین بار نمونه ای از یک سیارک جمع آوری کردند که برای آنها در درک شکل گیری منظومه شمسی مهم خواهد بود.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از ورج، مأموریت اوسیریس-رکس که در سال 2016 به فضا پرتاب شد، چند 100 گرم مواد سیارکی را جمع آوری کرده که می تواند به دانشمندان در درک اولیه ترین مراحل منظومه شمسی کمک نماید.
ناسا نخستین مأموریت بازگشت نمونه خود از یک سیارک را با کپسول علمی حاوی موادی از فرود یک سیارک بعد از سفری 1.2 میلیارد مایلی از سیارک بن نو به پایان رساند.
این کپسول هنگام عبور از کنار زمین از فضاپیمای اوسیریس-رکس رها گردید و با سرعت حدود 27هزار مایل در ساعت وارد جو شد. تیم های بازیابی این نمونه را از صحرای یوتا جمع آوری کردند.
ماموریت اوسیریس-رکس که در سال 2016 به فضا پرتاب شد، چندین صد گرم مواد سیارکی را جمع آوری کرده است که می تواند به دانشمندان در درک اولیه ترین مراحل منظومه شمسی کمک نماید.
ملیسا موریس، مدیر برنامه این مأموریت اظهار داشت: «ناسا در مأموریت های کوچکی مانند اوسیریس-رکس جهت بررسی جمعیت غنی سیارک ها در منظومه شمسی ما سرمایه گذاری می نماید که می تواند سرنخ هایی در مورد چگونگی شکل گیری و تکامل منظومه شمسی به ما بدهد.»
دانته لورتا، محقق اصلی اوسیریس-رکس، اظهار داشت: «ما واقعاً به ردیابی شیمی مولکولی آلی علاقه مندیم و می خواهیم بدانیم آیا چیزهایی مانند اسیدهای آمینه که سازنده ژن های ما هستند در سیارک های باستانی شکل گرفته و از فضا به زمین تحویل داده شده اند یا خیر؟»


 1402/07/04
13:57:47
0.0 / 5
273
تگهای خبر: دانش , سرمایه گذاری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین