تولید داده های یکپارچه فراطیفی در سازمان زمین شناسی

تولید داده های یکپارچه فراطیفی در سازمان زمین شناسی به گزارش فیکس سرور، رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور اظهار داشت: در امتداد ورود تکنولوژی های جدید در عرصه اکتشاف ذخایرمعدنی، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور طی برنامه هفتم توسعه مبادرت به تولید داده های فراطیفی (هایپراسپکترال) در کشور خواهدنمود.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا شهیدی با بیان این مطلب اظهار داشت: تولید و بکارگیری داده های نوین و کاربردی در عرصه زمین شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی در مقیاس ملی از وظایف حاکمیتی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور است که با سرمایه گذاری دولت و در راستای کاهش ریسک سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروسه اکتشاف و معدنکاری صورت می گیرد.
شهیدی اضافه کرد: همزمان با تولید داده های ژئوفیزیک هوایی که برای شناسایی ذخایر پنهان و عمقی معدنی به کار می رود، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور طی برنامه ریزی منسجم و بسیج امکانات و تخصص ها مبادرت به تعریف پروژه ملی تولید داده های فراطیفی در کشور همزمان با شروع برنامه هفتم توسعه کرده که مراحل اجرائی آن شروع شده و امیدواریم طی برنامه پنج ساله اولویت اول اکتشافی کشور را مورد پیمایش این روش قرار دهیم.
به گفته ی ایشان، هایپراسپکترال روشی نوین برای طیف سنجی سنگ ها و کانی ها و در راستای ایجاد کتابخانه طیفی کشور با هدف تدقیق پروسه اکتشاف و زمین شناسی است که مطابق استانداردهای روز بین المللی در کشور به اجرا در می آید.
رییس سازمان زمین شناسی، با اشاره به تعامل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با مجموعه های دانش بنیان، اضافه کرد: پروسه تولید داده های هایپراسپکترال حاصل همکاری دوجانبه با یکی از مجموعه های موفق دانش بنیان در کشور است که با بکارگیری تجهیزات و هواپیمای مناسب منجر به افزایش سرعت و استمرار برداشت خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور اظهار امیدواری کرد که نتایج و دستاوردهای اجرای این طرح ملی سبب تحول در عرصه اکتشاف ذخایرمعدنی جدید در کشور شود.1402/06/28
16:08:26
0.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین