افترا متا برای عدم پیشگیری از انتشار محتوای خشن

افترا متا برای عدم پیشگیری از انتشار محتوای خشن به گزارش فیکس سرور، متا بار دیگر با اتهاماتی مواجه می باشد که اقدام کافی برای پیشگیری از گسترش نفرت پراکنی و محتوای خشونت آمیز در تبلیغات فیس بوک انجام نداده است.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، یک گزارش جدید از جانب سازمان ناظر اکو به جزئیات 8 آگهی پرداخته است که در آن تبلیغات با وجود نقض آشکار سیاست های شرکت در مورد سخنان نفرت انگیز و خشونت، مخاطبان اروپایی را هدف می گیرند.
«SumOfUs» که در سال 2023 نام خویش را به اکو تغییر داد یک سازمان حمایت غیرانتفاعی جهانی و جامعه آنلاین است که برای  پاسخگویی شرکت ها در مورد مسائلی مانند تغییرات آب و هوا، حقوق کارگران، تبعیض، حقوق بشر، حقوق حیوانات، فساد و گرفتن قدرت شرکت ها کمپین تشکیل می دهد.
در این گزارش توضیح داده شده که چگونه در یک دوره چند روزه در اوایل آگوست، سازمان کوشش کرد 13 آگهی فیس بوک را خریداری کند که همگی از تصاویر ساخته شده توسط هوش مصنوعی استفاده می کردند و حاوی متنی بودند که به وضوح خلاف قوانین شرکت بود.
اکو تبلیغات را پیش از این که توسط هر کاربر دیده شود، برداشته است. آگهی های تأیید شده شامل یکی از آگهی های ارسال شده در فرانسه بود که خواهان اعدام یک نماینده برجسته پارلمان اروپا به علت موضع گیری در مورد مهاجرت بود و همینطور آگهی ای که کاربران آلمانی را هدف قرار می داد که خواستار سوزاندن کنیسه ها به منظور حفاظت از آلمانی های سفید پوست بود. متا همینطور آگهی هایی را در اسپانیا تأیید کرد که ادعا می کرد در آخرین انتخابات تقلب شده است و مردم باید برای معکوس کردن آن در اعتراضات خشونت آمیز شرکت نمایند.
سخنگوی متا در اطلاعیه ای اظهار داشت: «این گزارش بر مبنای نمونه بسیار کوچکی از تبلیغات است و نشان دهنده تعداد تبلیغاتی نیست که ما روزانه در سراسر دنیا بررسی می نماییم. فرآیند بررسی تبلیغات ما هم قبل و هم پس از پخش مستقیم آگهی چندین لایه تحلیل و بررسی و شناسایی دارد. ما درحال برداشتن گامهای گسترده ای در پاسخ به قانون خدمات دیجیتال هستیم و به سرمایه گذاری منابع قابل توجه برای حفاظت از انتخابات و محافظت در مقابل سخنان نفرت انگیز و همینطور در مقابل خشونت و تحریک ادامه می دهیم.»
اکو می گوید تعداد انگشت شماری از تبلیغات توسط متا حذف شدند که به علت علامت گذاری سیاسی، نه به علت لفاظی های خشونت آمیز و مملو از نفرت در آنها، از نمایش آنها جلوگیری شد. (شرکت متا از تبلیغ کنندگان سیاسی می خواهد پیش از حائز شرایط بودن برای درج آگهی، یک فرایند بررسی اضافی را طی کنند.)
قانون خدمات دیجیتال پلت فرم های فناوری را ملزم می کند تا بعضی از انواع تبلیغات هدفمند را محدود کنند. (فیسبوک، اینستاگرام و تیک تاک اخیراً تغییراتی را برای انطباق با ماده اخیر بوجود آورده اند.)  این قانون همینطور پلت فرم ها را ملزم می کند تا موارد در ارتباط با محتوای غیرقانونی و خشونت آمیز را شناسایی و کاهش دهند.
مدیر کمپین اکو در اطلاعیه ای اظهار داشت: « ما توانستیم با چند کلیک، ثابت نماییم که چقدر سخنان نفرت انگیز و اطلاعات نادرست منتشر می شود. با نزدیک شدن به انتخابات اتحادیه اروپا، رهبران اروپایی باید قانون خدمات دیجیتال را تا حد امکان اجرا کنند و در نهایت این شرکتهای را مهار کنند.»
از طرفی رگولاتور داده های نروژ روز گذشته در دادگاهی اعلام نمود که پلت فرم متا قوانین حفظ حریم خصوصی داده های اروپا را در نروژ نقض می کند، موردی که می تواند نتایج اروپایی گسترده تری داشته باشد. متا از 14 آگوست(23مرداد) توسط این کشور به علت نقض حریم خصوصی کاربران از راه جمع آوری داده های کاربران و استفاده از آن برای هدف قرار دادن تبلیغات، روزانه 941هزار و 45 دلار جریمه شده است. حالا مالک فیس بوک و اینستاگرام به دنبال صدور دستور موقت در مورد آن است که این جریمه روزانه را برای 3 ماه آینده اعمال می کند.
 1402/06/07
07:29:02
0.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین