بررسی اندام های داخلی بدن با یک سنسور برچسبی

بررسی اندام های داخلی بدن با یک سنسور برچسبی به گزارش فیکس سرور، پژوهشگران «دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو»، سنسور جدیدی ساخته اند که مانند برچسب به بدن کاربر می چسبد و بر وضعیت اندام های داخلی او نظارت می کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از استادی فایندز، پژوهشگران یک سنسور پوشیدنی ابداع نموده اند که می تواند هنگام انجام دادن کارهای روزانه، بر اندام های داخلی افراد نظارت کند. این دستگاه که به عنوان یک جهش بزرگ رو به جلو در عرصه بررسی بی سیم توصیف می شود، به اندازه یک بانداژ بزرگ است و در طول روز درست روی سینه کاربر می چسبد.
«مویانگ لین»(Muyang Lin) دانشجوی مقطع دکتری «دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو»(UCSD) و پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: این فناوری، پتانسیل زیادی را برای حفظ و بهبود زندگی دارد. سنسور می تواند عملکرد قلب و عروق را هنگام حرکت ارزیابی کند. مقادیر غیر طبیعی فشار خون و خروجی قلب در حالت استراحت یا هنگام ورزش کردن، از علایم نارسایی قلبی هستند. دستگاه ما می تواند پاسخ های قلبی-عروقی به ورزش کردن را در لحظه و برای جمعیت های سالم اندازه گیری نماید و در نتیجه، بینش هایی را درباره ی شدت تمرین واقعی انجام شده توسط هر شخص عرضه نماید. این نتایج می توانند یک راهنما برای فرمول بندی برنامه های تمرینی شخصی سازی شده باشند.
بیماریهای قلبی-عروقی سالانه جان ۱۸ میلیون نفر را می گیرند. تجویز دارو و ایجاد تغییرات سریع در شیوه زندگی می تواند خصوصاً موثر باشد. روش «پژواک نگاری قلب» یا «اکوکاردیوگرافی»(Echocardiography) هم اکنون به تکنسین های آموزش دیده و تجهیزات دست وپاگیر نیاز دارد اما این نخستین سیستم در نوع خود جهت بررسی بافت عمیق است که می تواند سیگنال های فیزیولوژیکی را تا شش و نیم اینچ زیر پوست ردیابی کند.
لین در یک نشست دانشگاهی توضیح داد: پروژه ما یک راهکار کامل را برای تغییر دادن شیوه زندگی با بهره گیری از فناوری پوشیدنی ارائه می دهد. ما یک دستگاه پوشیدنی ساخته ایم که بصورت بی سیم، علایم حیاتی را در عمق بافت حس می کند.


این دستگاه که «سیستم اولتراسونیک روی برچسب»(USoP) نام دارد، از یادگیری ماشینی برای تفسیر کردن داده های جمع آوری شده ازطریق یک مدار کنترلی کوچک و انعطاف پذیر و یک کاوشگر اولتراسوند استفاده می نماید. برخلاف سایر برچسب های الکترونیکی که به کابل های اتصال دهنده نیاز دارند و تحرک کاربر را محدود می کنند، این فناوری یک بخش از «اینترنت اشیاء پزشکی»(IoMT) است که شبکه ای از دستگاه های پزشکی را به کامپیوتر ها متصل می کند.
پژوهشگران بطور غیرمنتظره ای متوجه شدند که USoP بیش از آن چه در ابتدا فکر می کردند، قابلیت دارد. لین توضیح داد: زمانی که این پروژه را شروع کردیم، هدف ما ساخت یک سنسور بی سیم جهت بررسی فشار خون بود. همانطور که پیشرفت کردیم، متوجه شدیم که این سیستم می تواند پارامترهای فیزیولوژیکی بسیار مهم تری را نسبت به فشار خون، مانند خروجی قلب، سفتی شریان و حجم بازدم بررسی کند. همه این پارامترها برای مراقبت های بهداشتی روزانه یا نظارت در بیمارستان ضروری هستند.
«زیانگ ژانگ»(Ziyang Zhang) دانشیار دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ما با به کارگیری یک الگوریتم سازگاری پیشرفته، این مدل را در افراد متفاوتی به کار گرفتیم. ما می توانیم الگوریتم را روی یک موضوع آموزش دهیم و با حداقل بازآموزی، آنرا برای خیلی از اشخاص دیگر استفاده نمائیم.
پژوهشگران درحال برنامه ریزی آزمایش های بالینی برای آینده هستند که تعداد بیشتری از شرکت کنندگان را شامل می شود. همچنین، این گروه پژوهشی قصد دارند فناوری خودرا بوسیله شرکت اسپین آف دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو موسوم به «سافت سونیکس»(Softsonics) تجاری سازی کنند.1402/05/27
02:56:06
0.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین