از عرضه نخستین سیم کارت در ایران ۲۹ سال گذشت

از عرضه نخستین سیم کارت در ایران ۲۹ سال گذشت به گزارش فیکس سرور، ۱۹ مردادماه، سال روز ورود فناوری تلفن همراه به ایران و عرضه نخستین سیمکارت توسط شرکت ارتباطات سیار است و از این اتفاق حدود ۲۹ سال می گذرد


 اخبار شرکت ها؛
امروز پنجشنبه 19 مرداد 1402 «ارتباطات سیار» کشور 29 ساله شد و بزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران 19 مرداد 1373 با واگذاری چهار سیم کارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری، رسما عرضه سیم کارت را شروع کرد و الان بیشتر از 100 میلیون مشترک دارد.
بهره برداری از اولین فاز شبکه تلفن همراه کشور در مرداد سال 1373 در شهر تهران با 24 ایستگاه رادیویی و با ظرفیت 9200 شماره شروع شد. 
به دنبال استقبال مردم، شرکت مخابرات ایران درصدد گسترش پوشش آن از تهران به کل کشور بر آمد و در ادامه این برنامه، هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اساسنامه شرکت ارتباطات سیار را با سرمایه 2000 میلیاردریال تصویب کرد و تمامی وظایف امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران به شرکت ارتباطات سیارایران واگذار شد.
در حال حاضر که ضریب نفوذ تلفن همراه به 173 درصد رسیده است، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) به زعم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و گزارش شاخصهای آماری بخش ICT در سال 1402، با در اختیار داشتن بیشتر از 53 درصد «سهم بازار» رقابتی ارتباطات سیار، بعنوان «اپراتور غالب» کشور شناخته می شود.
با گذشت 29 سال از برقراری نخستین تماس موبایلی در کشور، حجم کل مکالمات شبکه سیار در بازه زمانی فصل بهار 1402 به حدود 82 میلیارد رسیده و تعداد کل پیامک ها از 116 میلیارد گذشته است که سهم بازار همراه اول از مکالمه 67 درصد و از پیامک 82 درصد است.
ثبت این رکوردها در شبکه ارتباطی کشور برگرفته از گسترش زیرساخت ها در اقصی نقاط کشور بوده بگونه ای که هم اکنون حدود 45 هزار روستای کشور زیر پوشش شبکه ارتباطی همراه اول است.
این در صورتی است که فرکانس شبکه اپراتور اول تلفن همراه کشور راه های مواصلاتی شهری و استانی را هم در برگرفته و مردم در حدود 83 هزار کیلومتر از جاده های کشور بدون هیچ نگرانی امکان برقراری ارتباط با تلفن همراه را دارند.
نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور با توسعه نسل های نوین ارتباطی و بسط دامنه سرویس دهی نسل های 3G و 4G به شهرها و روستاهای کشور و در مجموع با احتساب خدمات نسل پایه توانسته به پوشش جمعیتی 97 درصدی برسد.
همچنین همراه اول با در اختیار داشتن بیشتر از نیمی از سایت های فیزیکی فعال شبکه 4G توانسته حدود 57 میلیون مشترک پهن باند سیار را در شبکه خود میزبانی کند که این تعداد مشترک، نشان از سهم بازار حدود 54 درصدی همراه اول از حوزه مشترکان پهن باند سیار دارد.
همراه اول برپایه آخرین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ارتباط با سه ماهه نخست سال 1402، بالاترین «میزان برقراری موفقیت آمیز سرویس داده 3G و 4G» را در رقابت با سایر اپراتورهای تلفن همراه و با نرخ بیشتر از 99.5 درصد دارد.
همچنین اپراتور اول تلفن همراه کشور بعنوان رکورددار سرعت اینترنت 5G در ایران، هم اکنون با 267 اپراتور خارجی در 112 کشور قرارداد رومینگ بین الملل دارد و مشترکان همراه اول می توانند در مسافرت به مقاصد این کشورها، بدون نگرانی از چگونگی برقراری ارتباطات تلفنی از سرویس رومینگ بین الملل سیم کارت همراه اول خود بهره گیرند.
شرکت ارتباطات سیار ایران بعنوان اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، زمانیکه عرضه سیم کارت را در کشور شروع کرد ایران در منطقه پیشتاز بود و در جهان هم تلفن همراه تکنولوژی نوینی محسوب می شد.
با توجه به نیاز و تقاضای مردم به این فناوری، کارهایی متناسب با جهت گیری جهانی برای توسعه شبکه تلفن همراه، در شرکت ارتباطات سیار ایران صورت گرفت و در آخر سال 1382، این شبکه دارای 3 میلیون و 450 هزار مشترک بود.
حال در سالروز عرضه اولین سیم کارت در ایران و به پاس همراهی 29 ساله با همراه اول، این اپراتور یک مسابقه در رسانه های اجتماعی با جایزه یک خط دائمی جذاب به شماره ***09120029 تدارک دیده است که مشترکان این اپراتور برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبسایت یا رسانه های اجتماعی همراه اول رجوع کنند.1402/05/21
15:47:37
0.0 / 5
298
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین