ترفند چگونه از حریم خصوصی خود در برنامه های موبایل محافظت کنیم

ترفند چگونه از حریم خصوصی خود در برنامه های موبایل محافظت کنیم به گزارش فیکس سرور، برنامه های موبایل هنگام نصب، اجازه دسترسی به بعضی از داده های کاربران را می گیرند، گاهی هم این دسترسی بدون آگاهی انجام می شود؛ اما باید در مورد این برنامه ها و دسترسی ها از حریم خصوصی خودمان محافظت نماییم


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، با بوجودآوردن چند تغییر ساده در دستگاهها و حساب های خود، می توانید امنیت را در مقابل کوشش های ناخواسته طرف های خارجی برای دسترسی به داده هایتان حفظ کنید و همین طور از حریم خصوصی خود در مقابل به اشتراک گذاشتن داده هایتان، محافظت کنید.
برای صیانت از حریم خصوصی خود قبل و پس از نصب برنامه ها در دستگاه اقدامات زیر را انجام دهید.
حریم خصوصی شما در برنامه های موبایل
دانستن تنظیمات حریم خصوصی در برنامه ها بسیار اهمیت دارد. وقتی برنامه ها را دانلود می کنید، اغلب برای دسترسی به اطلاعات شخصی مانند مخاطبین، موقعیت مکانی یا حتی دوربین اجازه می خواهند. آنها ممکنست برای فعال کردن برنامه به این اطلاعات نیاز داشته باشند، اما شاید این اطلاعات را با سایر شرکتها نیز به اشتراک گذارند.
قبل از نصب اپلیکیشن
قبل از نصب یک برنامه، کارهایی که می توانید برای محافظت بهتر از حریم خصوصی خود انجام دهید در اینجا آمده است:
از فروشگاه های برنامه رسمی استفاده کنید. برای کاهش خطر نصب برنامه های مضر، آنها را فقط از فروشگاه های برنامه رسمی مانند سازنده دستگاه یا فروشگاه برنامه سیستم عامل، دانلود کنید. همچنین، پیش از نصب برنامه، درباره ی توسعه دهنده تحقیق کنید.
بدانید که برنامه به چه اطلاعاتی دسترسی خواهد داشت. پیش از دانلود یک برنامه، خط مشی رازداری برنامه را بخوانید تا ببینید از داده های شما چگونه استفاده شده و به اشتراک گذاشته می شود. آیا این خط مشی درباره ی نحوه اشتراک گذاری داده ها توسط برنامه مبهم است؟ اگر اینطور است، یا اگر با نحوه اشتراک گذاری اطلاعات خود راحت نیستید، برنامه دیگری را پیدا کنید.
مجوزها را بررسی کنید. برنامه ها برای دسترسی به اطلاعاتی مانند مکان یا مخاطبین یا دسترسی به خاصیت هایی مانند دوربین و میکروفون، به اجازه شما نیاز دارند. ممکنست در نخستین بارگیری برنامه از شما خواسته شود که این اجازه را بدهید. به مجوزهایی که برنامه درخواست می کند، توجه زیادی داشته باشید. به عنوان مثال، آیا واقعاً برای انجام کار خود نیاز به دسترسی به موقعیت مکانی یا تصاویر شما دارد؟
حریم خصوصی در برنامه هایی که از قبل نصب دارید
اگر برنامه ای از قبل در تلفن یا تبلت شما وجود دارد، کارهایی وجود دارد که می توانید برای صیانت از حریم خصوصی خود انجام دهید:
مجوزهای برنامه را مرور کنید. با رفتن به تنظیمات و بررسی مجوزها مطمئن شوید برنامه به اطلاعات یا خاصیت هایی که به آن نیاز ندارد دسترسی نداشته باشد. مجوزهای غیر ضروری را خاموش کنید.
 برنامه هایی که به مجوزهای زیادی نیاز دارند را حذف کنید. برخی برنامه ها مجوزهای زیادی را درخواست می کنند که برای عملکردشان مورد نیاز نیستند. به آن هایی که به فهرست مخاطبین، دوربین، فضای ذخیره سازی، مکان و میکروفون شما دسترسی دارند توجه ویژه ای داشته باشید.
محدود کردن مجوزهای مکان. برخی از برنامه ها به خدمات مکان دستگاه شما دسترسی دارند. اگر آنها برای کارکرد نیاز به دسترسی به داده های موقعیت مکانی شما دارد، تنها در زمانیکه از آن استفاده می کنید اجازه دسترسی به موقعیت را صادر کنید.
به طور خودکار با حساب شبکه اجتماعی وارد برنامه ها نشوید. ورود به برنامه با اطلاعات حساب شبکه اجتماعی اغلب به برنامه امکان می دهد اطلاعات را از حساب شبکه اجتماعی شما جمع آوری کند و بالعکس. از آدرس ایمیل و یک رمز عبور منحصر به فرد برای ورود به سیستم استفاده کنید.
برنامه ها را به روز نگه دارید. برنامه های دارای نرم افزار قدیمی ممکنست در معرض خطر هک شدن قرار گیرند. با نصب بروزرسانی های برنامه بمحض انتشار، از دستگاه خود در مقابل بدافزار محافظت کنید.
برنامه هایی را که نیاز ندارید حذف کنید. برای جلوگیری از جمع آوری داده های غیر ضروری، اگر از برنامه ای استفاده نمی کنید، آنرا حذف کنید.
منبع:

1402/05/01
10:33:59
0.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین