سخنگوی شورای امنیت ملی كاخ سفید:

مبحث یوفوها باید بررسی شود

مبحث یوفوها باید بررسی شود به گزارش فیکس سرور، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در یک جلسه توجیهی اخطار داد که یوفوها هم اکنون بر آموزش رزمی خلبانان جنگنده آمریکایی تاثیر می گذارند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، «جان کربی»(John Kirby) سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در دوره ریاست جمهوری بایدن اظهار داشت: ما می دانیم که بعضی از این پدیده ها پیش تر روی محدوده تمرینی ما تاثیر گذاشته اند.
این نظرات، رویکرد جدیدی را از جانب کاخ سفید نشان می دهند که «کارین ژان پیر»(Karine Jean-Pierre) سخنگوی مطبوعاتی آن، پرسش های در ارتباط با موشک های رپتور رادارگریز «اف-۲۲» که در فوریه گذشته سه بشقاب پرنده را سرنگون کردند، رد کرد.
کربی که یک دریاسالار بازنشسته نیروی دریایی آمریکا است، اظهار داشت که پرسش های بی پاسخ پیرامون یوفوها حالا باید بعنوان یک مساله قانونی تلقی شوند. وی در یک جلسه توجیهی که در کاخ سفید برگزار شد، به خبرنگاران اظهار داشت: وقتی خلبانان برای انجام دادن تمرین های هوایی تلاش می کنند و این اشیا را می بینند، در مورد ماهیت آنها مطمئن نیستند و این مورد می تواند بر توانایی آنها برای تکمیل کردن مهارت هایشان تاثیر بگذارد.
باآنکه کربی تاکید کرد که پنتاگون مبحث یوفو را جدی می گیرد اما از پاسخ دادن به پرسش ها پیرامون افکار افشاگران خودداری کرد؛ بخصوص «دیوید گروش»(David Grusch) افسر ارشد اطلاعاتی بازنشسته که ادعاهای آتشین او در خصوص دیدن بشقاب پرنده ها، جرقه جلسات علنی کنگره را برای ۲۶ ژوئیه آینده برانگیخت. ماه گذشته، گروش ادعا کرد که پیمان کاران نظامی و دفاعی آمریکا، شواهدی از بشقاب پرنده های سقوط کرده دیده اند و مرگ های در رابطه با بشقاب پرنده را پنهان می کنند.
کربی در پاسخ به این پرسش که آیا ادعاهای مطرح شده توسط خودی های سابق پنتاگون مانند گروش را باور می کند یا خیر، اظهار داشت: من در مورد افشاگران صحبت نمی کنم.
برپایه اظهارات سناتور «مارکو روبیو»(Marco Rubio) در ماه گذشته، شهادت گروش به صورت قابل توجهی در جلسات محرمانه توسط شاهدان سایر بخش های دفاعی تأیید شده است که بعضی از آنها امکان دارد در جلسه استماع نظارت مجلس در مورد یوفوها که برای چهارشنبه آینده برنامه ریزی شده است، حاضر شوند.
بیشتر بخوانید:
مقامات ارشد پنتاگون از شناسایی بشقاب پرنده ها خبر دارند!
کربی با رد اظهارنظرها در مورد تمسخر مبحث یوفوها، اصرار داشت که پنتاگون می خواهد بهتر بفهمد در حریم هوایی محدود کشور که آموزش خلبانی در آن صورت می گیرد، چه می گذرد.
کربی با استفاده از یک اصطلاح ترجیحی برای یوفوها، آنها را«پدیده های ناشناس یا ناهنجار هوایی»(UAP) نامید و اظهار داشت: پنتاگون یک سازمان کامل را برای کمک کردن به جمع آوری و هماهنگی گزارش ها و بررسی مشاهده پدیده های ناشناس یا ناهنجار هوایی در سرتاسر ارتش تشکیل داده است.
وی ادامه داد: اگر آنرا جدی نمی گرفتیم، نمی توانستیم سازمانی را در پنتاگون برای تحلیل، جمع آوری و هماهنگ کردن نحوه گزارش دادن مشاهدات برپا نماییم. ما بطور قطع این کار را انجام می دهیم.
همچنین، کربی اظهار داشت که تلاشهای نظامی کنونی آمریکا، نخستین تلاش هماهنگ و یکپارچه است. برنامه های تحقیقاتی پیرامون یوفوها که حالا عمومی شده اند، زمانی بسیار محرمانه بودند و توسط آژانس اطلاعات دفاعی پنتاگون اجرا می شدند.
کربی اضافه کرد به رغم این که در فوریه گذشته چندین پدیده ناشناس هوایی بر فراز کانادا و آلاسکا سرنگون شدند، نه او، نه کاخ سفید و نه پنتاگون به هیچ نتیجه قطعی در مورد این پدیده نرسیده اند.
وی ادامه داد: ما نمی گوییم آنها چه هستند و چه نیستند. ما می گوییم چیزی وجود دارد که خلبانان ما می بینند. ما می گوییم که این پدیده بر بعضی از عملیات آموزشی ما تاثیر داشته است و به همین دلیل، ما می خواهیم به توضیحی در مورد آن برسیم و آنرا بهتر درک نماییم.
منبع:

1402/04/29
11:49:26
0.0 / 5
197
تگهای خبر: آموزش , ارتباطات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین