نتایج امیدوار کننده استفاده ازچت جی پی تی توسط کارمندان

نتایج امیدوار کننده استفاده ازچت جی پی تی توسط کارمندان فیکس سرور: مطالعه جدید پژوهشگران نشان میدهد که چت جی پی تی راندمان کارمندان را برای تعدادی از کارهای نوشتاری می افزاید.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از فیس، در بین حجم عظیمی از تبلیغات هوش مصنوعی مولد، یک مطالعه جدید از پژوهشگران ام آی تی تأثیر این فناوری را بر روی کار روشن می کند. این یافته نشان میدهد که راندمان برای کارمندانی که وظایفی مانند نوشتن نامه، ایمیل و تحلیل و بررسی هزینه-فایده دارند، می افزاید.
بر اساس یافته های این مطالعه دسترسی به ربات گفتگوی کمکی چت جی پی تی مدت زمانی را که کارگران برای انجام وظایف صرف می کردند تا 40 درصد کم کرد و کیفیت خروجی، 18 درصد افزوده شد.
محققان امیدوارند نتایج این مطالعه که در مجله ساینس پخش شده، به مردم کمک نماید تا تأثیری را که ابزارهای هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی بر نیروی کار دارند را درک کنند.
«شیکد نوی» یکی از پژوهشگران این یافته اعلام نمود: «آنچه می توانیم با اطمینان بگوییم این است که هوش مصنوعی مولد تأثیر زیادی بر کار خواهد داشت. این فناوری مفیدی است. اما هنوز خیلی زود است که در مورد خوب یا بد بودن آن نظر دهیم.»
برای قرن ها، مردم نگران بودند که پیشرفت های تکنولوژی جدید منجر به اتوماسیون انبوه و از دست دادن شغلشان شود. اما تکنولوژیهای جدید مشاغل جدیدی را نیز ایجاد می کنند و درصورت بالا بردن راندمان کارگران، می توانند تأثیر مثبت بر اقتصاد بگذارند.
ایده ای که توسط یکی دیگر از یافته های این مطالعه پشتیبانی می شود این است که کارگرانی که در طول آزمایش در معرض چت جی پی تی قرار گرفتند، احتمال استفاده از آن در شغل واقعی آنها 2 هفته بعد از آزمایش 2 برابر است.
این مطالعه نگاهی نزدیک به تأثیری که ابزارهایی مانند چت جی پی تی می توانند بر برخی وظایف نوشتن داشته باشند، کرده است. اما برون یابی این تأثیر برای درک تأثیر هوش مصنوعی مولد بر اقتصاد دشوارتر است. این همان چیزی است که پژوهشگران امیدوارند در آینده روی آن کار کنند.
منبع:

1402/04/27
11:50:56
0.0 / 5
301
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین