ایران، پیوندگاه کشورهای اکو و خلیج فارس در فناوری های دیجیتال

ایران، پیوندگاه کشورهای اکو و خلیج فارس در فناوری های دیجیتال به گزارش فیکس سرور، عیسی زارع پور در نشست وزرای سازمان همکاری اقتصادی اکو اظهار داشت: ایران ظرفیت تبدیل شدن به هاب ترانزیت اینترنت و پل ارتباطی کشورهای اکو و منطقه را دارد


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، سومین اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو (ECO)، امروز چهارشنبه ۲۱ تیرماه دومین روز خودرا طی کرد. بازدید وزرای ارتباطات از نمایشگاه دستاوردها و خدمات ایرانی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات و نشست ارائه توانمدی های شرکتها و کسب وکارهای ایرانی به وزرا از برنامه های امروز بود.
در ادامه برنامه های این اجلاس، نشست گفت وگوهای سیاسی وزرای ارتباطات ایران و پاکستان به عنوان کشورهای عضو اکو و عراق و عمان به عنوان کشورهای منطقه و اطراف خلیج فارس حول آینده دیجیتال اجرا شد. هم اکنون عراق و عمان عضو کشورهای سازمان همکاری اقتصادی اکو نیستند و ایران به صورتی پل ارتباطی اعضای اکو و این کشورها در عرصه فناوری های ارتباطات و اطلاعات خواهد بود. این جلسه برای ایجاد و توسعه این همکاری ها انجام شد و استراتژی منطقه ای اعضای اکو برای توسعه جامعه اطلاعاتی تا سال ۲۰۲۵، موضوع اصلی آن بود.
نقش آفرینی در حمکرانی دیجیتال با همکاری کشورهای منطقه
عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این جلسه اظهار داشت: در آینده وابستگی بشر به ارتباطات بیشتر خواهد بود و آینده به صورتی شاهد حکمرانی  پلت فرم ها خواهد بود و پلت فرم ها و سکوها نقش مهمی در زندگی بشر خواهند داشت. به همین دلیل ما و کشورهای منطقه باید در فضای مجازی آینده نقش داشته باشیم، چونکه در غیر این صورت کشورها نمی توانند حقوق شهروندان خودرا حفظ کنند.
وی در ادامه اضافه کرد: کشورهای عضو اکو  و همین طور کشورهای منطقه، باید در نهادهای تصمیم سازی که در دنیا وجود دارد، تبدیل به یک بلوک تأثیرگذار شوند و در تصمیم گیری و تصمیم سازی نقش داشته باشیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: نشستی که در دو روز در خدمت کشورهای مختلف بودیم، فرصتی است که  ظرفیتهای همدیگر در عرصه فناوری اطلاعات را بشناسیم. برای نقش آفرینی بهتر در آینده دیجیتال باید ظرفیتهای خودرا بشناسیم و سپس راهکارهای مناسب را پیدا نماییم و بعد در مجامع بین المللی آن  را دنبال نماییم.
ایران ظرفیت تبدیل شدن به هاب فناوری های دیجیتال را دارد
او افزود: جمهوری اسلامی ایران از ظرفیتهای خوبی برخوردارست. ایران چه از نظر توانمندی و چه از نظر جغرافیایی می تواند پل ارتباطی کشورهای منطقه و عضو اکو باشد. باتوجه به موقعیت ویژه ای که ایران دارد، می تواند نقش هاب را برای ترانزیت اینترنت و داده ایفا کند. امیدواریم با همکاری کشورهای منطقه و عضو اکو بتوانیم خدمات متنوع مبتنی بر تکنولوژی نوین را برای مردم خود فراهم نماییم.
زارع پور اشاره کرد: باتوجه به اشتراکات و دغدغه های فرهنگی کشورهای عضو اکو و کشورهایی که در این اجلاس قرار دارند می توانیم در حوزه گسترش زیرساخت یا پلنفرم های مشترک با یکدیگر همکاری نماییم. همین طور ظرفیتهای خوبی هم که وجود دارد زمینه مناسبی را برای همکاری بخش های خصوصی کشورها فراهم خواهدنمود.1402/04/23
17:07:04
0.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین