براساس تحقیقات جدید انجام شده

دمای بحرانی برای انسان چند درجه است؟

دمای بحرانی برای انسان چند درجه است؟ فیکس سرور: دانشمندان دریافته اند که یک دمای بالای بحرانی(UCT) بین 40 تا 50 درجه سانتی گراد برای انسان وجود دارد که فراتر از آن، مصرف انرژی متابولیک بیشتر می شود. این پژوهش نه فقط چگونگی واکنش بدن انسان به دمای بالا را روشن می کند، بلکه پیامدهایی برای بخش های مختلف همچون محیط های کاری، ورزشی، پزشکی و سفرهای بین المللی نیز دارد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اس دی، تحقیقات درحال انجام توسط پروفسور لوئیس هالزی و گروهش در دانشگاه روهمپتون(Roehampton) در بریتانیا مشخص کرده است که یک دمای بالای بحرانی(UCT) برای انسان وجود دارد و احیانا بین ۴۰ درجه سانتی گراد (۱۰۴ درجه فارنهایت) تا ۵۰ درجه سانتی گراد (۱۲۲ درجه فارنهایت) است. حالا تحقیقات بیشتری برای توضیح این افزایش مصرف انرژی متابولیک در دماهای بالا در حال انجام می باشد.
پروفسور هالزی و گروهش دریافته اند که میزان متابولیسم در حالت استراحت، معیاری است که نشان میدهد بدن انسان چقدر انرژی مصرف می کند تا به حیاتش ادامه دهد. این میزان زمانی که افراد در معرض شرایط گرم و مرطوب قرار می گیرند، می تواند بیشتر شود.
پروفسور هالزی می گوید: کار زیادی روی آن محدوده دمایی که گونه های مختلف جانوری ترجیح می دهند در آن محدوده زندگی کنند، انجام شده است. از این نظر که میزان متابولیسم آنها حداقل است و در نتیجه مصرف انرژی آنها کم است، اما به طرز عجیبی، اطلاعات بسیار کمتری برای انسان دردسترس است.
درک دمایی که در آن نرخ متابولیسم انسان آغاز به افزایش می کند و این که چگونه بین افراد مختلف، متفاوت می باشد، می تواند پیامدهایی برای شرایط کاری، ورزشی، پزشکی و سفرهای بین المللی داشته باشد.
پروفسور هالزی می افزاید: این پژوهش دانشی بنیادی در مورد نحوه واکنش ما به محیط های غیربهینه و این که نرخ بهینه بین افراد با خاصیت های مختلف، متفاوت می باشد، ارائه می کند.
پروفسور هالزی و گروهش همین طور درحال بررسی چگونگی تأثیر دمای بالای بحرانی بر عملکرد قلب هستند و این که چگونه تأثیرات بر قلب بین افراد با خاصیت های مختلف مانند سن و آمادگی جسمانی متفاوت می باشد.
وی می گوید: ما تغییرات قابل توجهی را در واکنش های عملکرد قلب به گرما بین دسته های مختلف افراد یافتیم که تازه ترین آنها بین دو جنس است. یعنی بطور متوسط، مردان و زنان تفاوت های کلیدی در واکنش های قلبی عروقی خود به گرما نشان می دهند.
گروه پروفسور هالزی عملکرد دقیق قلب را با بهره گیری از یک دستگاه نوار قلب(اکوکاردیوگرافی) پیشرفته اندازه گیری نمود. وی می گوید: به کار بردن این کیت در گرما آسان نبود. این دستگاه از تجهیزاتی است که اغلب در بیمارستان ها می بینید، اما به ندرت در لابراتوار های تحقیقاتی دیده می شود.
این آزمایش ها ادامه دارند و سخنرانی پروفسور هالزی در کنفرانس SEB تازه ترین یافته های آنها را برجسته خواهدنمود.
پروفسور هالزی در آخر اظهار داشت: ما بطور پیوسته درحال ساختن تصویری در مورد چگونگی واکنش بدن به فشار گرمایی، میزان سازگاری بدن با آن، محدودیت های این سازگاری ها و با اهمیت تر از همه، تنوع واکنش ها بین افراد هستیم. در دنیایی که درحال گرم شدن است، این دانش، ارزش بیشتری پیدا می کند.
منبع:

1402/04/19
18:44:18
0.0 / 5
271
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین