یک ربات رهبر ارکستر ملی کره جنوبی شد!

یک ربات رهبر ارکستر ملی کره جنوبی شد! فیکس سرور: تازه ترین اجرای ارکستر ملی کره جنوبی با همراهی یک ربات انسان نما صورت گرفت که به عنوان رهبر ارکستر حضور داشت.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، یک ربات اندروید به نام «اور۶»(EveR 6) در سئول روی سکوی رهبر ارکستر رفت تا اجرای ارکستر ملی کره جنوبی را رهبری کند و نخستین تلاش از این دست را در این کشور رقم زد.
این ربات دو بازو که توسط «موسسه فناوری صنعتی کره»(KITECH) طراحی شده است، برای نخستین بار در تئاتر ملی کره حضور به هم رساند و نوازندگان برجسته ارکستر ملی این کشور را رهبری کرد.
این ربات انسان نما ابتدا به تماشاگران تعظیم کرد و سپس، با تکان دادن دست های خود کوشش کرد تا سرعت برنامه زنده را کنترل کند.
«چوی سو یول»(Choi Soo-yeoul) که این اجرا را در کنار ربات رهبری کرد، اظهار داشت: حرکات یک رهبر ارکستر، بسیار دقیق هستند. ربات توانست چنین حرکات دقیقی را خیلی بهتر از آن چه تصور می کردم، انجام دهد.
سو یول تصریح کرد: ضعف مهم اور۶ این است که نمی تواند گوش کند.


«لی یونگ جو»(Lee Young-ju)، یکی از مخاطبانی که موسیقی سنتی کره جنوبی را مطالعه می کند، اظهار داشت که بااینکه حرکات ربات در حفظ ریتم بی عیب ونقص هستند اما «نَفَس» ندارند. نَفَس، توانایی آماده نگه داشتن ارکستر برای ایفای نقش جمعی و فوری است که بگفته یونگ جو، یک مولفه ضروری در اجرا به حساب می آید.
وی ادامه داد: به نظر می رسید که باید اقداماتی صورت بگیرند تا ربات بتواند این کار را انجام دهد.
«سونگ این هو»(Song In-ho)، یکی دیگر از مخاطبان اظهار داشت: اجرای اور۶ در سطح ابتدایی به نظر می آید. من حدس می زنم زمانی که این ربات برای درک و تحلیل و بررسی موسیقی به هوش مصنوعی مجهز شود، بتواند رهبری ارکستر را به تنهایی انجام دهد.


این ربات انسان نما، سه قطعه از پنج قطعه اجراشده را رهبری کرد؛ همچون یکی که بطور مشترک با سو یول انجام شد.
سو یول اظهار داشت: این اجرا نشان داد که ربات ها و انسان ها می توانند هم زیستی داشته باشند و یکدیگر را کامل کنند؛ نه اینکه یکی جایگزین دیگری شود.منبع:

1402/04/11
08:14:12
0.0 / 5
318
تگهای خبر: سئو , صنعت , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین