نیش زدن زنبور عسل را در این ویدئو از نزدیك ببینید

چرا نیش زنبور تا این حد دردناک است؟

چرا نیش زنبور تا این حد دردناک است؟ به گزارش فیکس سرور، ویدئوی جدیدی که از نیش زدن زنبور عسل انتشار یافته است، نشان داده است که چرا نیش تا این اندازه درد دارد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، نیش پشه به خارش و درد منجر می شود اما زودگذر است. در مورد نیش زنبور عسل چطور؟ کسانی که این تجربه ناگوار را داشته اند، می دانند که چقدر دردناک است.
یک ویدیوی کلوزآپ به تازگی در فضای مجازی انتشار یافته است که دقیقاً نشان داده است چرا نیش زنبور این قدر درد دارد. این ویدئو که نشان داده است نیش زنبور چگونه کار می کند، خیلی از بینندگان را ترغیب کرد که بگویند نیش زنبور بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که تاکنون حدس می زدند.
هنگامی که زنبورها نیش می زنند، یک ماده شیمیایی به نام «ملیتین»(Melittin) را در بدن قربانی خود آزاد می کنند. این ماده فورا گیرنده های درد را تحریک می کند و سبب احساس سوزش می شود.
از آنجائیکه نیش مانند شمشیر دندانه دار است، زنبور شکم خویش را پاره می کند و نیش را در جای مورد نظر می گذارد. زنبور بعد از نیش زدن، بزودی می میرد.
در این ویدیو گفته می شود: وقتی زنبور نیش خویش را جدا می کند و روی پوست شما می گذارد، ماهیچه های نیش مدت ها بعد از رفتن او به فرو رفتن و پمپاژ کردن سم ادامه می دهند.
هرچه نیش بیشتر در پوست بماند، سم بیشتری آزاد می شود و تا یک دقیقه به حمله سمی خود ادامه می دهد.
این ویدئو نشان داده است که نیش از نزدیک چگونه به نظر می آید و پمپاژ مایع به بدن قربانی را به نمایش می گذارد. در ادامه ویدئو گفته می شود: نیش از سه قسمت ساخته شده است؛ یک میله تثبیت کننده در وسط و دو تیغه حفاری خاردار.
همان گونه که تیغه ها به جلو و عقب حرکت می کنند، سم از کیسه خود پمپاژ می شود و به عمق زخم می ریزد. این کار تا زمانی ادامه خواهد یافت که کیسه سم کاملا خالی شود.


باآنکه نیش زنبور عسل -به خصوص در طول تابستان- یک خطر به حساب می آید اما معمولاً فقط یک درمان خانگی برای کاهش درد لازم است.
نیش زنبور بسته به اینکه چه کسی را و کجا را نیش زده است، می تواند واکنش های متفاوتی را ایجاد کند؛ از درد و ناراحتی موقت گرفته تا یک واکنش آلرژیک شدید.
داشتن یک نوع واکنش به این مفهوم نیست که همیشه با هر بار نیش زده شدن، همان واکنش را نشان می دهید یا اینکه واکنش بعدی لزوما شدیدتر خواهد بود.
نشانه های نیش زنبور عسل بیشتر اوقات جزئی هستند و موارد زیر را در بر می گیرند.
درد فورا و شدید همراه با سوزش در محل نیش تاول قرمز رنگ در ناحیه نیش تورم خفیف در اطراف ناحیه نیش در بیشتر موارد، تورم و درد در عرض چند ساعت از بین می رود.
تا وقتی که به زهر زنبور آلرژی نداشته باشید، سیستم ایمنی بدن شما با ارسال مایعات به آنجا برای دفع ملیتین، به نیش واکنش نشان داده است. درد را میتوان با کمپرس سرد یا آنتی هیستامین تسکین داد.
کاربران توییتر از دیدن پیچیدگی نیش زنبور عسل شگفت زده شدند.
یک کاربر نوشت: طراحی خدا برای من باورنکردنی است.
کاربر دیگری نوشت: خیلی پیچیده تر از چیزی است که حدس می زدم.
کاربر بعدی نوشت: چقدر جذاب! من را به این فکر می اندازد که چگونه مهندس زندگی ما سبب شد این همه اتفاق بیفتد.
نظر کاربر بعدی این بود: مهندسی زیستی در بهترین حالت آن! این توضیح می دهد که چرا نیش درد دارد.منبع:

1402/04/07
19:12:28
0.0 / 5
265
تگهای خبر: طراحی , فضای مجازی , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین