این 3 مورد نتایج فشار خون شما را مخدوش می کند

این 3 مورد نتایج فشار خون شما را مخدوش می کند فیکس سرور: میزان فشار خون می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد و آگاهی از آنها دقت را در مورد این اندازه گیری بالا می برد.


به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، فشار خون، اندازه گیری فشاری است که خون در گردش بر دیواره های شریان های وارد میکند و بصورت دو عدد نشان داده می شود: فشار سیستولیک(عدد بالا) بالاترین ضربان قلب و فشار دیاستولیک(عدد پایین) فاصله بین ضربان قلب که کمترین است. این فشار بصورت «میلی متر جیوه» بیان می شود.
فشار خون طبیعی به طور معمول کمتر از 120 سیستولیک و 80 دیاستولیک در نظر گرفته می شود و هر چیزی بالاتر از آن فشار خون بالا در نظر گرفته می شود. اما همین طور نباید خیلی پایین بیاید. هر دو می توانند موجب ایجاد مشکلات سلامتی از سرگیجه تا سکته مغزی و حمله قلبی باشند.
نتایج فشار خون شما می تواند توسط عوامل مختلفی اشتباه شود که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:
سندرم روپوش سفید
یکی از دلیلهای اصلی چیزی است که به عنوان سندرم روپوش سفید شناخته می شود: اضطرابی که برخی افراد هنگام حضور در مطب احساس می کنند.
اگر پزشک شما فکر کند که شما با چیزی مانند سندرم روپوش سفید روبرو هستید، سفارش می کند فشار خون خودرا بطور منظم در خانه چک کنید یا سفارش برای قرار ملاقات خود زودتر حاضر شوید تا پیش از معاینه کمی آرام شوید.
طرز نشستن
موارد زیر را همیشه درنظر داشته باشید:
تکیه دادن: نشستن روی صندلی که پشت شما را پشتیبانی می کند، خطاها را کم می کند. داشتن پشتی بدون پشتیبان می تواند تا 10 میلی متر جیوه به عدد فشار اضافه کند. محل بازو: اگر بازوی خودرا پایین تر از قلب نگه دارید، میزان عدد تا 23 میلی متر جیوه کاهش پیدا می کند. بهتر است از بازو حمایت کنید تا به آسانی آنرا در ارتفاع مناسب نگه دارید. محل پاها: نشستن با پاهای روی هم می تواند تا 10 میلی متر جیوه به عدد اضافه می کند. پاهای خودرا روی هم نگذارید و آنها را صاف روی زمین بگذارید. اندازه گیری فشار از روی لباس: اندازه گیری فشار از روی یک یا چند لایه لباس می تواند تا 40 میلی متر جیوه به آن اضافه کند. تعادل اندازه بازو و کاف: کاف دستگاه فشار خون باید اندازه مناسبی داشته باشد. مطالعات نشان داده است که افراد سنگین وزن اغلب به سبب این که کاف استاندارد برای آنها خیلی کوچک است و بازوهایشان را بیش از اندازه منقبض می کند، فشار نادرست بالاتری دارند. مهمست که کاف مورد استفاده اندازه مناسبی داشته باشد. رفتار
حتی اگر بدن شما از نظر فیزیکی آماده باشد و هنگام مراجعه به پزشک از اضطراب رنج نبرید، سایر رفتارها می توانند بر فشار خون شما تأثیر بگذارند:
صحبت کردن: مکالمه در حین اندازه گیری فشار خون می تواند عدد را تا 15 میلی متر جیوه افزایش دهد. مثانه پر: اگر فشار خون خودرا اندازه گیری می کنید، ابتدا ادرار کنید: مثانه پر می تواند تا 33 میلی متر جیوه به فشار سیستولیک شما اضافه کند. غذا و دارو: حیرت انگیز نیست که خوردن یک وعده غذایی باحجم بالا یا مصرف نیکوتین و کافئین درست پیش از اندازه گیری فشار، آنرا مخدوش می کند. این ایده خوبی است که پیش از اندازه گیری فشار خون، 5 دقیقه استراحت کنید. توجه به این نکته مهمست که متخصصان مراقبت های بهداشتی از این عوامل آگاه هستند و می توانند هنگام خواندن نتایج، تنظیماتی را برای تطبیق با آنها انجام دهند.1402/04/02
19:07:05
0.0 / 5
302
تگهای خبر: دستگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین