تازه ترین فیلم از ایستگاه فضایی چین منتشر گردید

تازه ترین فیلم از ایستگاه فضایی چین منتشر گردید فیکس سرور: فیلمی جدید از آخرین پیکربندی ایستگاه فضایی تیانگونگ(Tiangong) چین انتشار یافته است.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، این ویدئو تیانگونگ را در پیکربندی جدید خود، بعد از رفت و آمد فضاپیماها نشان میدهد.
ایستگاه فضایی چین اینروزها مکانی شلوغ است.
فضاپیمای باری تیانژو ۵ در روز پنجم مه از تیانگونگ جدا شد و یک درگاه اتصال را برای ماموریت تدارکاتی بعدی آزاد کرد. فضاپیمای باری تیانژو ۶ که مملو از منابع، آزمایش های علمی و سوخت بود بدنبال آن در روز ۱۱ مه به سمت تیانگونگ پرتاب شد. این ماموریت پیشاهنگی برای ورود ساکنان بعدی به این ایستگاه فضایی بود.
چین ماموریت سرنشین دار شنگو ۱۶ را در روز ۳۰ مه شروع کرد و سه فضانورد جدید همچون نخستین فضانورد غیرنظامی این کشور را برای یک ماموریت پنج ماهه به تیانگونگ فرستاد. آنها کنترل ایستگاه فضایی را از خدمه ماموریت شنژو ۱۵ که در روز چهارم ژوئن به زمین بازگشته اند، گرفتند.
سرانجام، تیانژو ۵ ماموریت پرواز آزاد خودرا به انتها رساند و بار دیگر در روز پنجم ژوئن به تیانگونگ متصل شد. این کشتی باری با زباله های تیانگونگ پر می شود و سپس به مدار زمین بازمی گردد.
یک فیلم جدید از فضاپیمای شنژو ۱۶ نشان میدهد که این فضاپیما به بخش محوری مرکز اتصال ماژول هسته ی تیان هه این ایستگاه فضایی متصل شده است. دریچه ی هوابند ماژول آزمایشگاهی منگتیان(Mengtian) نیز بوسیله دوربین پانوراما در خارج از این ماژول قابل مشاهده می باشد.
سرنشینان شنژو ۱۶، متشکل از فرمانده ی عملیات جینگ هایپنگ(Jing Haipeng)، سرنشین ژو یانگژو(Zhu Yangzhu) و متخصص محموله گوی هایچائو(Gui Haichao) که نخستین غیرنظامی چین در فضا است، مقرر است در طول مدت حضور خود در تیانگونگ، مجموعه ای از وظایف را انجام دهند. آنها نصب تجهیزات بزرگ کاربردی خارج از ایستگاه، همچون یک محموله ی آزمایشی برای قرار گرفتن در معرض تشعشع و سایر اجزا و دستگاه های آزمایشی را که در قسمت بیرونی ماژول منگتیان قرار می گیرد، تکمیل خواهند کرد.
این سه نفر همین طور مقرر است پدیده های کوانتومی جدید را مطالعه کنند و آزمایش های در رابطه با تایید نظریه نسبیت عام و منشاء حیات را انجام دهند. آنها همین طور یک کلاس علمی زنده را به عنوان قسمتی از کارهای توسعه برنامه ریزی شده برگزار می کنند.


1402/03/27
16:50:03
0.0 / 5
332
تگهای خبر: دستگاه , كاربر , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین