شاید بیگانگان در قلب راه شیری کمین کرده باشند!

شاید بیگانگان در قلب راه شیری کمین کرده باشند! فیکس سرور: گروهی از دانشمندان جستجوگر حیات فرازمینی معتقدند که بیگانگان ممکنست در قلب کهکشان راه شیری کمین کرده باشند و پالس های رادیویی را منتشر کنند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از ویونیوز، دانشمندان در تازه ترین جستجوی خود برای یافتن حیات فرازمینی تلاش می کنند با دقت به پالس های رادیویی گوش بدهند که از مرکز کهکشان ما بیرون می آیند. این راهبرد جدید در بررسی حیات فرازمینی، با این فرضیه در پیش گرفته شده است که شاید بیگانگان هوشمند در قلب کهکشان راه شیری در کمین باشند.

کشف حیات بیگانه در بین سیگنال های رادیویی
ستاره هایی که به عنوان «تپ اختر»(Pulsar) شناخته می شوند، بطور طبیعی پالس هایی را از خود ساطع می کنند. انسان ها نیز چنین پالس هایی را در فناوری هایی مانند رادار به کار می برند.
از آنجائیکه این پالس ها می توانند در مقابل نویز رادیویی پس زمینه فضا مقاومت کنند، احتمالاً یک راه مؤثر برای برقراری ارتباط در چنین فواصل طولانی هستند. از ین جهت، دانشمندان آنها را به عنوان گزینه خوبی برای شکار تمدن های بیگانه در نظر گرفته اند.
دانشمندان در یک پژوهش جدید، راهبرد شکار بیگانگان را به تفصیل توضیح دادند. این گروه پژوهشی به سرپرستی «آکشای سورش»(Akshay Suresh)، فارغ التحصیل «دانشگاه کرنل»(Cornell University)، یک نرم افزار را برای شناسایی الگوهای فرکانس تکراری ابداع کردند و آنرا روی تپ اخترهای شناخته شده آزمایش کردند تا فرکانس ها را بطور کامل بررسی نمایند.
این محدوده های فرکانس بسیار کوچک هستند و عرض آنها حدود یک دهم فرکانس هایی است که عموما ازطریق یک ایستگاه رادیویی FM استفاده می شود. دانشمندان در مرحله بعد، داده های «تلسکوپ گرین بانک»(Green Bank Telescope) در ویرجینیای غربی را با بهره گیری از این روش بررسی کردند.
«ویشال گجار»(Vishal Gajjar)، پژوهشگر «مؤسسه ستی»(SETI Institute) اظهار داشت: پژوهش ما، بازدهی قابل توجه انرژی قطاری از پالس ها را به عنوان وسیله ای برای ارتباط میان ستاره ای در فواصل گسترده نشان میدهد. لازم به ذکر است که این پژوهش، نخستین تلاش جامع برای جستجوی عمیق این سیگنال ها بشمار می رود.

چرا دانشمندان بر قلب راه شیری تمرکز دارند؟
سیگنال هایی که از مرکز کهکشان راه شیری بیرون می آیند، به سبب متراکم بودن با ستاره ها و سیارات فراخورشیدی قابل سکونت، مورد توجه دانشمندان قرار گرفته اند. همچنین، اگر بیگانگان هوشمند در هسته کهکشان راه شیری حضور داشته باشند و بخواهند به کهکشان های دیگر دست یابند، ممکنست سیگنال هایی را به طیف گسترده ای از سیارات بفرستند.
«استیو کرافت»(Steve Croft)، از پژوهشگران پروژه «Breakthrough Listen» اظهار داشت: پروژه Breakthrough Listen، حجم بزرگی از داده ها را جمع آوری می کند و روش آکشی نیز راهبرد جدیدی را برای جستجوی سوزن در انبار کاه به ما ارائه می دهد که می تواند شواهد وسوسه انگیزی را از حیات فرازمینی پیشرفته به دست بیاورد.
این پژوهش، در «The Astronomical Journal» به چاپ رسید.
منبع:

1402/03/20
11:01:37
0.0 / 5
273
تگهای خبر: پژوهش , دانش , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین