تا سال ۲۰۳۰

میلیاردها دستگاه با یکدیگر داد و ستد می کنند

میلیاردها دستگاه با یکدیگر داد و ستد می کنند به گزارش فیکس سرور، طبق یک گزارش جدید، حدود ۳.۳ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت تا پایان دهه جاری، مستقیما پول و داده، داد و ستد خواهند کرد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، مشاوران مخابراتی شرکت STL Partners در گزارشی مدعی شدند: شمار دستگاههای متصل به اینترنت که با یکدیگر به داد و ستد پول و داده می پردازند از ۸۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۴، به ۳.۳ میلیارد دستگاه تا سال ۲۰۳۰ خواهد رسید که به منزله رشد ۳۷۵۰ درصدی در مدت حدود شش سال است.

به گفته این محققان، این شیوه "اقتصاد اشیاء (EoT) "نام گرفته است که شاخه ای از "اینترنت اشیاء" (IoT) است و بیشتر از ۱۰ درصد کل بازار "اینترنت اشیاء" را ایجاد کرده و نرخ رشد ترکیبی سالانه ۶۸ درصدی را تجربه خواهد نمود.

در حالی که همه نوع دستگاه متصل به اینترنت، "اینترنت اشیاء" را می سازند، انتظار می رود عمده داده در ارتباط با خودرو های متصل به اینترنت باشد.

منطق پشت این پیشبینی اینست که تله ماتیک خودرو، هم اکنون نسبتا توسعه یافته بوده و داده های خودرو های متصل، برای سایرین در این اکوسیستم، پرارزش است. محققان با توضیح اینکه "اقتصاد اشیاء" چطور می تواند در صنعت خودرو عمل کند، تاکید نمودند خودرو های متصل می توانند با نقاط شارژ، سنسورهای فضای پارک و چراغهای ترافیک مستقیما از راه "اینترنت اشیاء"، ارتباط گرفته و هماهنگ کنند.

بعلاوه، شرکت STL Partners پیشبینی می کند که بیشتر از ۱.۲ میلیارد دستگاه شبکه هوشمند، تا سال ۲۰۳۰ به "اقتصاد اشیاء" مجهز می شوند که ۴۰ درصد از کل پیشبینی فرصت و همینطور ۷۰۰ میلیون دستگاه زنجیره تأمین است. در این بخش از صنعت، ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی می توانند داده های ساخته شده توسط "اینترنت اشیاء" را برای پیشبینی افزایش تقاضا برای انرژی، تحلیل و بررسی کنند و ظرفیت اضافی را به شبکه بفروشند.

ودافون همچون سازمان هایی است که رشد بازار "اقتصاد اشیاء" را پیشبینی کرده و در همین راستا، سال قبل یک پلت فرم "اقتصاد اشیاء" به نام "دیجیتال اَست بروکر" (Digital Asset Broker) ساخت.

بر اساس گزارش وبسایت تِک رادار، سایر شرکت هایی که به بخش رو به رشد "اقتصاد اشیاء" توجه دارند، بانکها و سازمان های مالی هستند.

منبع:

1402/03/16
10:01:17
0.0 / 5
339
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین