این ۱۲ نفر از خوابیدن پول درمی آورند!

این ۱۲ نفر از خوابیدن پول درمی آورند! فیکس سرور: «آژانس فضایی اروپا» در قسمتی از یک پژوهش، به 12 داوطلب 18 هزار یورو پرداخت می کند تا دو ماه را در تختخواب بگذرانند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ایده دریافت دستمزد برای ماندن در تختخواب به مدت دو ماه ممکنست آن قدر خوب به نظر برسد که فکر نماییم تحقق یافتنی نیست اما این دقیقا همان چیزی است که «آژانس فضایی اروپا» (ESA) به عنوان قسمتی از یک پژوهش جدید به ۱۲ داوطلب ارائه می دهد.
بااینکه دراز کشیدن در تختخواب ممکنست آرامش بخش به نظر برسد اما داوطلبان در طول پژوهش باید دوچرخه سواری، چرخش و آزمایش های پزشکی را نیز پشت سر بگذارند. آنها همه این کارها در حالی انجام خواهند داد که روی تختخواب دراز کشیده اند.
نکته مثبت این است که داوطلبان برای خدمات خود پاداش دریافت می کنند و به هر کدام از آنها ۱۸ هزار یورو داده می شود.
آژانس فضایی اروپا امیدوار است که یافته های این پژوهش بتوانند به بررسی اقدامات بالقوه ای کمک کنند که برای مقابله با تغییراتی که بدن انسان در فضا تجربه می کند، به کار گرفته خواهند شد.
این پژوهش ۸۸ روزه حالا درحال انجام شدن است و ۱۲ داوطلب مرد بین ۲۰ تا ۴۵ سال را در بر دارد.
شرکت کنندگان به مدت ۶۰ روز از زمان پژوهش، روی تخت هایی می خوابند که شش درجه به سمت پایین کج شده اند و پاهای خودرا بالا نگه می دارند. وعده های غذایی، دوش گرفتن و حتی دستشویی رفتن باید در همین حالت انجام شوند و یک شانه همیشه روی تشک تخت باشد. از آنجائیکه خون به سمت سر جریان می یابد و عضله در اثر استفاده کم از بین می رود، پژوهشگران بر واکنش بدن شرکت کنندگان نظارت خواهند کرد.


آژانس فضایی اروپا توضیح داد: پژوهش های انجام شده هنگام استراحت کردن روی تختخواب، راهی را برای آزمایش کردن اقداماتی ارائه می دهند که برای مقابله با تعدادی از جنبه های منفی زندگی در فضا انجام می شوند. در طول ماموریت های فضایی، بدن فضانوردان به سبب کمبود جاذبه، تغییرات زیادی را تجربه می کند. همه اندام ها از چشم ها گرفته تا قلب تحت تأثیر قرار می گیرند و عضلات و استخوان ها تحلیل رفتن را شروع می کنند.
بااینکه پژوهش های پیشین به اثرات افقی بودن طی دوره های طولانی پرداخته اند اما این پژوهش که استراحت کردن در بستر تحت گرانش مصنوعی و ورزش دوچرخه سواری را مد نظر دارد، اولین پژوهشی است که بررسی می کند دوچرخه سواری چگونه می تواند به مقابله با تغییراتی بپردازد که بدن انسان در فضا تجربه می کند.


تخت های داوطلبان دارای دوچرخه های مخصوص در قسمت پا هستند که می توان با آنها بصورت افقی دوچرخه سواری کرد. همچنین، می توان آنها را در یک دستگاه سانتریفیوژ قرار داد تا شرکت کنندگان در آنجا چرخانده شوند و خون را به سمت پاهایشان برانند و نیروی گرانش را دو برابر کنند.


«ربکا بیلت» (Rebecca Billette)، مدیر پژوهش بالینی در موسسه پزشکی فضایی و فیزیولوژی «مدس» (MEDES) فرانسه اظهار داشت: ما داوطلبان را تشویق می نماییم تا به حداکثر تلاش خود در دوچرخه سواری برسند و سپس، تأثیر آنرا بر آنها با کسانی که اصلا دوچرخه سواری نمی کنند، مقایسه می نماییم.
دوچرخه سواری بدین سبب برگزیده شد که هم اکنون یک بخش اصلی از برنامه تناسب اندام روزانه فضانوردان در «ایستگاه فضایی بین المللی» (ISS) است.
«آنجلیک ون امبرگن» (Angelique Van Ombergen)، سرپرست بخش علوم زیستی در اکتشافات انسانی و رباتیک آژانس فضایی اروپا اظهار داشت: ما امیدواریم که ارزش افزوده گرانش مصنوعی را بر تمرینات روتین تناسب اندام فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی درک نماییم. خدمه حاضر در مدار، دو ساعت در روز ورزش می کنند.
وی ادامه داد: فقط فضانوردان نیستند که می توانند از یافته های پژوهش ما بهره ببرند، بلکه نتایج حاصل از آنالوگ های فضایی می توانند در طراحی درمان های بهتر برای سالمندان و بیماران مبتلا به بیماریهای اسکلتی-عضلانی و پوکی استخوان روی زمین نیز سودمند باشند.
زمان اجرای این پژوهش از آوریل تا ژوئیه ۲۰۲۳ است و پژوهش بعدی از ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ اجرا خواهد شد.1402/03/06
15:22:42
0.0 / 5
340
تگهای خبر: پژوهش , خدمات , دستگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین