آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان به گزارش فیکس سرور، طبق جدید ترین آمار منتشره در وبسایت اسپیدتست، میانه سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران در ماه آوریل سال ۲۰۲۳، ۱۱.۹۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت ثابت ۲.۲۸ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۵ از میان ۱۸۰ کشور رسانده است.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از عامل های کیفی خدمات اینترنتی به حساب می آید و از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی به حساب می آید. وبسایت Speedtest یکی از سایتهایی است که شاخصهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.

طبق آخرین آمار انتشار یافته در وبسایت اسپیدتست، تا ماه آوریل ۲۰۲۳، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۴۲.۰۷ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۳۳ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود ۸۰.۱۲ مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۵.۱۳ مگابیت برثانیه و تأخیر ۹ میلی ثانیه است.
این درحالی است که در ماه مارس ۲۰۲۳، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۴۱.۵۴ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۴۲ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود ۷۹.۰۰مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۴.۹۲ مگابیت برثانیه و تأخیر ۹ میلی ثانیه بود.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه مارس ۲۰۲۳ به ترتیب به قطر (۱۸۹.۹۸)، امارات متحده عربی (۱۷۵.۳۴)، ماکائو (۱۷۱.۷۳)، کویت (۱۳۹.۰۳) و نروژ (۱۳۱.۱۶) متعلق می باشد. همینطور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان به ترتیب سنگاپور (۲۴۲.۰۱) شیلی (۲۲۲.۴۹)، امارات متحده عربی (۲۱۶.۷۸)، چین (۲۱۵.۸۰)، هنگ کنگ(۲۰۵.۱۹) متعلق می باشد.

بر اساس اطلاعات این وبسایت، در زمان بررسی شده میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۹۸ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۹۵ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۶۲ از میان ۱۳۸ کشور رسانده است.این در حالی است که در ماه مارس ۲۰۲۳ میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۶.۳۳مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۹۲ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۶۱ از میان ۱۴۰ کشور رسانده بود.

بر اساس این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از اسپانیا و ترکیه سریع تر و از هند و اروگوئه کندتر است.در حوزه اینترنت ثابت هم میانه سرعت دانلود در ایران ۱۱.۹۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود ۲.۲۸ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۵ از میان ۱۸۰ کشور می رساند.

این درحالی است که در ماه مارس ۲۰۲۳، میانه سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران ۱۱.۵۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت ثابت ۱.۹۷ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۰ میلی ثانیه بود که رتبه ایران به ۱۴۶ از میان ۱۸۰ کشور رسانده بود. برپایه این آمار، اینترنت ثابت ایران در حال حاضر از اوگاندا و الجزایر سریع تر و از تانزانیا و آنگولا کندتر است.
1402/02/30
23:52:13
0.0 / 5
310
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین