جزئیات خروج چند روستا از مدار ارتباط آنتن دهی و اینترنت

جزئیات خروج چند روستا از مدار ارتباط آنتن دهی و اینترنت به گزارش فیکس سرور، طی چند روز گذشته اعلام گردید که در برخی از مناطق روستایی شهرستان مرزی ساحلی دشتیاری همچون مناطق مرزی سیستان و بلوچستان هیچ گونه ارتباط اینترنتی وجود ندارد و دلیل این مورد بروز مشکل در خط انتقال اعلام و گفته شد این مشکل طی چند روز آینده برطرف خواهد شد.به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، طی چند رو گذشته خبری در خصوص نبود ارتباطات اینترنتی در یکی از مناطق سیستان و بلوچستان انتشار یافت، ماجرا از این قرار بود که سیستم های ارتباطی هفت روستای شهرستان مرزی ساحلی دشتیاری که همچون مناطق مرزی سیستان و بلوچستان است و ۹۰ درصد جمعیت آن در روستاها زندگی می کنند و پس از سرباز، دومین شهرستان روستایی در سیستان و بلوچستان به حساب می آید، در بارندگی های اخیر، به کلی صدمه دیده و از مدار ارتباط آنتن دهی و اینترنت خارج شد.

طبق اعلام، روستاهای بل ریمدان، شیخان کرگ، جر، سندحمزه، سندمیرثوبان، سندشیران و روستای دور همچون روستاهای بخش مرکزی دشتیاری هستند که بیشتر از ۱۴ روز هیچ گونه آنتن دهی نداشته و عملا از دسترس خارج شدند.

رئیس شورای اسلامی روستای سند حمزه در این حوزه گفته بود پس از بارندگی های دو هفته اخیر در دشتیاری، متاسفانه آنتن در روستا قطع می شود، برای پیگیری مبحث ۲۰ کیلومتری طی می نماییم تا به نخستین روستا برسیم و از آنجا با مسؤلان ارتباط برقرار می نماییم و آنها در جواب به ما قول بر طرف کردن مشکل را داده اند.

طبق گفته وی، چند روزی است که سپری شده ولی خبری از درست شدن آنتن و اینترنت نیست و مجدد برای پیگیری به شهر نگور مرکز شهرستان دشتیاری می رویم و در آنجا هم مجدد قول پیگیری و مرتفع ساختن مبحث را در سریع ترین زمان ممکن دادند اما با گذشت ۱۴ روز از خرابی دکل اپراتور، روستا هیچ گونه ارتباطی ندارند.
مصطفی کوهکن- معاون ارتباطات سیستان و بلوچستان- هم روز دوشنبه در یک گفت و گو دلیل مشکل رخ داده را این گونه توضیح داد: بمحض گزارش قطع ارتباط در روستاهای مذکور و تذکر جدی به اپراتور خواسته شده در سریع ترین زمان ممکن برای حل آن اقدام گردد، متاسفانه قطعه مورد نیاز دو دکل روستایی شیخان کرگ و سندحمزه در استان وجود ندارد و باید از تهران سفارش داد.
وی تاکید کرد تعلل برای تهیه قطعه سبب شده که زمان زیادی عدم ارتباط در روستاهای یاد شده داشته باشند و این قطعی ها به ندرت پیش می آید و تمام تلاش و تلاششان بر اینست که ارتباط پایدار بویژه در روستاها داشته باشند و انتظار می رود در چند روز آینده قطعه تحویل اپراتور شود.

اما پیگیری های ایسنا از اپراتور اول تلفن همراه (همراه اول) در رابطه با مبحث عدم آنتن دهی و قطع شدن ارتباطات در این منطقه، به این نتیجه رسید که این اپراتور اعلام نمود هیچ گونه مشکلی از سمت این اپراتور وجود ندارد و احیانا مشکل به سایر اپراتورها مربوط می شود.
در همین رابطه پیگیری از اپراتور دوم تلفن همراه (ایرانسل) تا لحظه مخابره این خبر به نتیجه نرسید. همینطور محمدرضا بیدخام- مدیر کل ارتباطات و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران- هم در این حوزه اعلام به ایسنا اعلام نمود: با عنایت به بررسی های انجام شده، در حوزه مخابرات هیچ مشکلی نداریم و احیانا بعضی از اپراتورها در آن منطقه مشکل دارند. به عبارتی چیزی که مدعی شده بود در زمینه مخابرات نیست و در زمینه یکی از اپراتورهای دیگر است.
اما بعد از گذشت چند روز، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در جلسه هیأت دولت روز چهارشنبه از حل مشکل اینترنتی چهار روستای سیستان و بلوچستان در ایام آینده اطلاع داده است. او در اینباره توضیح داد: در میان چند هزار روستای استان سیستان و بلوچستان فقط در ۱۴ روستا به علت بروز مشکل در خط انتقال، اشکالاتی بوجود آمد که تا روز سه شنبه مشکل ۱۰ روستا حل شد و در ایام آینده مشکل ۴ روستای باقی مانده هم حل خواهد شد.1402/02/22
20:57:56
0.0 / 5
329
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین