زارع پور در حاشیه جلسه دولت مطرح كرد

احدی حق دسترسی به اطلاعات مردم را ندارد

احدی حق دسترسی به اطلاعات مردم را ندارد به گزارش فیکس سرور، وزیر ارتباطات اظهار داشت: وزارت ارتباطات بر ضوابطی که وضع کرده کاملا نظارت دارد و به هیچ وجه احدی حق دسترسی به اطلاعات مردم در پیامرسان های داخلی را ندارد. خیال مردم عزیز راحت باشد.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فتوای مقام معظم رهبری و قانون هر دو تصریح می کند که اطلاعات مردم در فضای مجازی جزو حریم خصوصی شمرده می شود دسترسی به آن هم از لحاظ قانونی و هم شرعا اشکال دارد. وزارت ارتباطات بر ضوابطی که وضع کرده کاملا نظارت دارد و به هیچ وجه احدی حق دسترسی به اطلاعات مردم در پیامرسان های داخلی را ندارد. خیال مردم عزیز راحت باشد.
وی ادامه داد: شائبه ای عنوان شد که اتصال پیامرسان های ایرانی به یکدیگر به حریم خصوصی و رقابت در پیامرسان ها ضربه می زند. این کار جهت گیری کلی در فضای بازار دیجیتال جهانی است و موجب افزایش رقابت می شود. دنیا دارد به این سمت حرکت می کند.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: قانون بازار دیجیتال اتحادیه اروپا که روحش رفع انحصار است، تمام پیامرسان های اروپایی را از اول ژانویه ۲۰۲۴ مکلف به ارائه اتصال متقابل پیامرسان هاست. جرایم بسیار سختی هم برای اجرانشدن این قانون وضع شده است. مایه افتخار است که در جمهوری اسلامی ایران هم این صورت گرفت.
منبع:

1402/02/08
15:24:37
0.0 / 5
349
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین