راه اندازی ناوگان فضاپیماهای ناسا جهت بررسی یک سیارک در سال 2029

راه اندازی ناوگان فضاپیماهای ناسا جهت بررسی یک سیارک در سال 2029 به گزارش فیکس سرور، ناسا می خواهد تعداد فضاپیماهای خویش را افزایش دهد تا وقتی که سیارک «آپوفیس» در سال ۲۰۲۹ به زمین نزدیک می شود، آنرا بررسی کند.


به گزارش فیکس سرور به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ناسا می خواهد در طول نزدیک شدن یک سیارک بدنام به زمین در آینده، با ناوگانی از فضاپیماهای خصوصی کوچک از آن بازدید کند.
باآنکه سیارک «آپوفیس»(Apophis)، تهدیدی برای سیاره ما نیست اما در سال ۲۰۲۹ از ارتفاع برخی ماهواره ها عبور خواهد نمود و حتی با چشم غیر مسلح هم قابل مشاهده خواهد بود. ناسا حالا ایده ای دارد تا ناوگانی از فضاپیماهای کوچک را برای تماشای هر حرکت این سیارک ایجاد نماید.
این فضاپیماها به مأموریت «اسیریس-رکس»(OSIRIS-REx) اضافه خواهند شد و این مأموریت نمونه برداری از سیارک را که برای مطالعه آپوفیس درحال انجام شدن است، تغییر خواهند داد.
مقامات ناسا در گزارش جدیدی گفتند که پرتاب فضاپیماهای بیشتر می تواند برای تلاشهای آینده به منظور دفاع از سیاره سودمند باشد. «بهاویا لال»(Bhavya Lal)، معاون فناوری، سیاست و راهبرد ناسا اظهار داشت: طبیعت چنین فرصتی را برای ما فراهم نموده است تا توانایی مأموریت فضایی خویش را نشان دهیم.
آپوفیس زمانی بعنوان یک تهدید بالقوه ولی بی نهایت کوچک برای زمین در قرن آینده تلقی می شد اما تحلیل و بررسی بیشتر مدار آن نشان داد که برای حداقل ۱۰۰ سال آینده هیچ مشکلی وجود ندارد. با این حال، ناسا از این سیارک بعنوان یک مطالعه موردی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه رفتار سنگ های فضایی در اعماق فضا و چگونگی تغییر مدار آنها تحت تأثیر نور خورشید یا اثرات گرانشی اجرام بزرگ تر استفاده خواهد نمود.
ایده ناوگان فضاپیماهای ناسا هنوز در مرحله مفهومی مأموریت به سر می برد و هیچ بودجه ای را دریافت نکرده است اما امکان دارد که حرکتی ایجاد شود.
منبع:

1402/01/26
15:21:27
0.0 / 5
524
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
تعمیر سرور فیکس سرور

fixserver.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فیكس سرور محفوظ است

فیكس سرور

سرور و هاست و دامین